Eğitim:
TOROS ÜNİVERSİTESİ İLE ÖZEL YENİŞEHİR HASTANESİ  EĞİTİM İÇİN EL ELE VERDİ
 Özel Yenişehir Hastanesi’nde düzenlenen imza törenine Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel
Özdemir ve Özel Yenişehir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Deniz Örener ile
TORSEM (Toros Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Köksal Hazır, Başhekim Dr. Engin Gök, Hastane Müdürü Bedriye Erdoğan ve Müdür Yardımcısı Leyla Tümkaya ile basın mensupları katıldı.

ÜLKEMİZDE SAĞLIK ELEMANI AÇIĞI ÇOK FAZLA

İmza töreninde konuşan Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yüksel Özdemir, “Bildiğiniz gibi son yıllarda sağlık alanında çok büyük bir büyüme yaşanıyor. Ülkemizdeki sağlık elemanı sayısı Avrupa’nın ortalamasının çok altında, önümüzdeki 20 yılda bu açığı kapatmak için başta üniversitelere çok önemli görevler düşüyor. Bu bakımdan kalifiye teknik elemanlar yetiştirilmesi konusunda hem üniversitelere hem de sağlık kuruluşlarına çok önemli görevler düşüyor” dedi.

NİTELİKLİ SAĞLIK HİZMETİ SUNMANIZ ŞART

Özel hastanelerle birlikte sağlık sektöründe çıtanın gün geçtikçe yükseldiğinin altını çizen Rektör Özdemir, “İstediğiniz kadar büyük hastane binaları yapabilir, son teknoloji cihazlar alabilirsiniz ama sonunda her şey dönüp dolaşıp insana dayanıyor. İlgilendiğiniz konu sağlık olduğu için işlemlerin hatasız bir biçimde yapılabilmesi gerek bu yüzden bu işin ehli olan insanlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Özel hastanelerle birlikte çıta çok yükseklere taşındı. Tedavi görmek isteyen kişilere çok nitelikli bir hizmet sunmanız gerekiyor. Hastaneye girişteki güvenlikten, bankodaki memura, ameliyathanedeki doktordan, hemşireye kadar en iyi hizmeti sunmanız gerekiyor. Yani nitelikli sağlık hizmeti için nitelikli elemanlarınızın olması gerekiyor. Bizde buradan yola çıkarak Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlikle ilgili bir kurs açmış durumdayız. Bu sertifika programı ile öğrencilerimize vereceğimiz teorik bilgileri hastanelerdeki uygulamalar sayesinde pekiştireceğiz, böylelikle donanımlı kişileri sektöre kazandırmış olacağız. Bu bağlamda şehrimizin en önemli özel hastanelerinden birisi olan Özel Yenişehir Hastanesi ile protokol imzaladık. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Örener nezdinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

SAĞLIKTA ÇITA BİR ADIM ÜSTE ÇIKIYOR

Sağlıktaki işletmeler olarak nitelikli eleman ihtiyacının çok fazla olduğunu belirterek söze başlayan Özel Yenişehir Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Mehmet Deniz Örener, “Sayın Rektörümüzün de dediği gibi sağlık sektöründe danışmada giren hastamızın ameliyat sonrası taburcu olacağı ana kadar etkileşim halinde olan her insanın etkisi çok yüksektir. Toros Üniversitesi’ndeki değerli hocalarımız zincirin her halkasında eğitim desteği açarak daha kalifiyeli daha teknik elemanları tüm sağlık sektörüne sağlamaya gönül vermişler. Bugün imzaladığımız protokolde bu bağlamda başka bir kurs uygulaması olacak. Anesteziden tutunda birçok teknik branşta Toros Üniversitesi sağlıkta Mersin’deki çıtayı bir üst seviyeye çıkaracağına yürekten inanıyorum. O yüzden de kendilerine bu güzel çalışmaları için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SERTİFİKA PROGRAMININ AMACI

Ülkemizde sağlık sektörünün hızlı gelişimi ile paralel olarak nitelikli eleman ihtiyacı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle Toros Üniversitesi gerek açtığı programlarla gerekse de eğitimlerle sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli iş gücünü arttırmayı hedefliyor. Bu bağlamda Toros Üniversitesi, Özel Yenişehir Hastanesi ve Medical Park Hastanesi iş birliği ile sektöre ilgi duyan ve bu alanda eğitim alarak uzmanlaşmak isteyen kişilere sektörde istihdam edilmenin yolunu açıyor. Toros

Üniversitesi Sürekli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (TORSEM) 5 hafta sürecek eğitim ile “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Sertifika Programı” düzenliyor. 15 saatinin uygulama olacağı ve toplam 62 saat sürecek eğitimler sonunda katılımcılara Toros Üniversitesi onaylı sertifika verilecek. Programı başarı ile tamamlayan kişiler Devlet, üniversite ya da araştırma hastanelerinde sözleşmeli olarak, Özel hastanelerde ise kadrolu olarak çalışma imkânına sahip olacaklar.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Finlandiya Ulusal Eğitim Komisyonu Türk okulunu...
Eğitim alanında dünyada sayılı ülkelerden Finlandiya'nın Ulusal Eğitim Komisyonu Üyesi ve Önceki...

Haberi Oku