4 günlük kısıtlamanın ilk gününde İstanbul boş kaldı

KORONA VİRÜSÜ (COVİD-19) İLE MÜCADELE KAPSAMINDA İLAN EDİLEN 4 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GECE SAAT 00.00’DA TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE BAŞLAMIŞTI. RAMAZAN BAYRAMI SEBEBİYLE ÜLKE İÇİ HAREKETLİLİĞİN YAŞANMAMASI İÇİN İLAN EDİLEN 4 GÜNLÜK KISITLAMANIN AMACI VİRÜSÜ SONA ERDİRMEK. BU KAPSAMDA KISITLAMANIN İLK GÜNÜ OLAN AREFE GÜNÜNDE TAKSİM MEYDANI VE ANA YOLLAR BOŞ KALDI.

Genel 23.05.2020, 07:28
1
4 günlük kısıtlamanın ilk gününde İstanbul boş kaldı

Korona virüs (COVİD-19) ile mücadele kapsamında ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması gece saat 00.00’da Türkiye’nin 81 ilinde başlamıştı. Ramazan Bayramı sebebiyle ülke içi hareketliliğin yaşanmaması için ilan edilen 4 günlük kısıtlamanın amacı virüsü sona erdirmek. Bu kapsamda kısıtlamanın ilk günü olan Arefe Gününde Taksim Meydanı ve ana yollar boş kaldı.

Pazartesi günü gerçekleşen kabine toplantısı sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı sürecinde 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının olacağını duyurmuştu. 4 gün boyunca devam edecek sokağa çıkma kısıtlaması gece saat 00.00’da başlamıştı.

Arefe Günü kısıtlamanın ilk günü

Normal şartlarda üst düzey yoğunluğun yaşanması gereken Arefe Gününde İstanbul’da da büyük bir sessizliğin olduğu görüldü. Kısıtlama dışında kalan ve işe gitmek zorunda olan vatandaşların sabah saatlerinde yollara düştükleri görüldü. Toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda olan vatandaşların maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına riayet ettikleri görüldü.

Caddeler, meydanlar, yollar boş kaldı

Şehrin önemli güzergâhlarından olan Vatan Caddesi, E-5 karayolu ve Taksim Meydanındaki boşluk ise kameralara yansıdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?