BÜYÜKŞEHİR’DEN “GEZİCİ” HİZMET

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Gezici Hizmet Ekibi’ ile Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar Mersin’in en ücra mahallelerine ulaşarak, vatandaşların sorunlarını dinliyor, talep ve istekleri anında ilgili birimlere iletiyor.

Güncel 11.03.2017, 01:19 11.03.2017, 01:32 Vadi sağdıç
48
BÜYÜKŞEHİR’DEN “GEZİCİ” HİZMET

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermeye başlayan Gezici Hizmet Ekibi, öncelikli olarak kırsal mahallere giderek, mahalle muhtarları ve vatandaşlarla sohbet ediyor, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetleri anlatıyor bunların yanı sıra vatandaşların sorunlarını dinleniyor. 

Gerek kahvehanelere gerekse de vatandaşların evlerine gidilerek gerçekleştirilen ziyaretler sırasında tespit edilen sorunlar, anında Hizmet Talep Yönetim Sistemi (HTYS)’ne giriliyor. HTYS sayesinde vatandaşlar tarafından iletilen talep ve şikayetler ilgili daire başkanlıklarının sistemine düşerek, gerekli işlemler başlatılıyor, anında çözüm önerileri sunuluyor. HTYS sisteminden önce bildirilmesi ve çözüm üretilmesi gereken acil konular, ilgili daire başkanlarına direkt iletiliyor.

Şimdiye kadar Gezici Hizmet Ekibi ile Mezitli, Toroslar, Akdeniz, Yenişehir ve Mut’un en ücra mahallerine ulaşan Mersin Büyükşehir Belediyesi, uzak yakın demeden vatandaşa hizmet ediyor.

Öte yandan Gezici Hizmet Ekibi, gittikleri mahallelerde vatandaşlara iletmek üzere yanlarına hediyeler alırken, çocuklar için de içerisinde yapboz, kalemlik ve Türk bayrağının bulunduğu paketler götürüyor. Ekipler, hediye paketlerinin yanı sıra Dosteli Market’te hazırlanan kolileri, tespit edilen yardıma muhtaç insanlara ulaştırarak, vatandaşlara yardım elini uzatıyor.

Çalışmalarına öncelikle kırsal mahallelerden başlayan Gezici Hizmet Ekibi, merkez mahalleleri de ziyaret ederek, Mersin’de ayak basmadığı mahalle bırakmayacak.

“Daha önce böyle bir uygulama görmemiştik”

Gezici Hizmet Ekibi, son olarak ziyaret ettiği Akdeniz İlçesinin Civanyaylağı, Iğdır, Camili, Köselerli ve Akdam mahallelerinde mahalle muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Civanyaylağı Mahalle Muhtarı İsmail Toker, “Daha önce böyle bir uygulama görmemiştik. Teşekkür ediyoruz. Vatandaş ne istiyorsa birebir isteklerini söylüyor ve bu çok güzel bir şey. Böyle işlerin devamını istediğimiz gibi yapılmasını da istiyoruz. Hizmetler yapılıyor. Yollarımız yapıldı, mezarlıklarımız yapıldı ve devam ediyor. Eksiklerimiz de sırası gelince yapılıyor. 444 2 153 hattı ile daha önce hiç irtibata geçmedim ama bugün ayağımıza kadar kendileri geldi. Bizim için çok güzel bir hizmet. Anında isteklerimizi dinleyip, kayıt altına alıyorlar. Zaten sıkıntımız olmuyordu ama böylelikle taleplerimizin akıbetini takip etmemiz daha kolay olacak. Mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Iğdır Mahalle sakinlerinden İsa Süngü, “64 yıldır Iğdır’da yaşıyorum. Daha önce böyle bir hizmet görmemiştim. Hep biz gidiyorduk. Ama şimdi hizmetler ayağımıza kadar geliyor. Büyükşehir Belediyesi’nden memnunuz. Yollarımız, muhtarlığımız yapıldı, ne istersek yapıldı”diyerek, düşüncelerini paylaştı.

Iğdır Mahallesi’nde yaşayan Fadıl Yıldırım ise, “Büyükşehirle tanışmamızın çok geçmişi yok ama bu dijital ortamda hayata geçirilen hizmet, taleplerimizi takip etme, anında bildirimde bulunma gibi kolaylıklar getiriyor. Yerine gidip takip ederken zaman kaybı yaşamaktansa, artık dijital ortamda işlerimizi takip edebiliyoruz. Güzel bir uygulama. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 Mart ayından itibaren köyümüze birçok hizmet yapıldı. Altyapı, yol, kanalizasyon, içme suyu hizmeti aldık. Arıza olunca aynı gün gelip onarıyorlar. Yollarımızın asfalt ve yamalarını güzel yaptılar. Şu anda bu çalışmalar da devam ediyor. Hizmet alanı çok genişlemiş olmasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanımızın elinden geleni yaptığına inanıyoruz. Başkanımıza başarılar diliyorum. Allah yolunu açık etsin” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?