Güncel:
Entegre Kaynak Verimliliği Projesi ToplantısıGAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi de üretim süreçlerinde kaynakların etkin ve verimli kullanılmasını ve sürdürülebilir bölgesel kalkınmaya katkı sunulmasını hedefliyor. GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın(UNDP) teknik işbirliği ile geliştirilen proje Kalkınma Bakanlığı’nca destekleniyor. Projenin 1. Yönlendirme Kurulu Toplantısına ilgili diğer bakanlıklar, bölge kalkınma idareleri, kalkınma ajansları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katılıyor.


Dünyada toprak, su, enerji, doğal kaynak, hammadde, teknoloji ve insan sermayesi gibi faktörlerin üretim süreçlerinde etkin ve verimli kullanımı, hem sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşılabilmesi, hem de küresel ölçekte rekabet avantajının sağlanabilmesi açısındanbüyük önem taşıyor. Kaynakların etkin bir biçimde kullanımı, üretim süreçlerinden kaynaklı çevre eksenli olumsuzlukların azaltılmasına ve kaynakların sürdürülebilir olarak sağlanmasına da ayrıca katkı sunuyor.


Ekonomik faaliyetlerde üretim faktörlerinin ve kaynakların sürdürülebilir ve verimli biçimde kullanılması, Türkiye’nin ulusal kalkınma gündeminde de önemli bir tedbir olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, 10. Kalkınma Planı kapsamında öngörülen öncelikli dönüşüm programları arasında yer alan Üretimde Verimliliğin Arttırılması Programı, Enerji Verimliliğinin Geliştirilmesi Programı, İthalata Olan Bağımlılığın Azaltılması Programı ve Tarımda Su Kullanımının Etkinleştirilmesi Programının hayata geçirilmesi ile kaynakverimli bir ekonomik yapıya geçişin temelleri oluşturuluyor.


GAP Bölgesi’nde Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği ProjesiTanıtım Toplantısı

Tarih: 30 Mart 2017 Perşembe

Saat: 14.00

Yer: Kalkınma Bakanlığı

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

TÜRK DÜNYASI TİYATRO GÜNLERİ’NDE GAGAUZYA...
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Mersinli tiyatro severleri farklı...

Haberi Oku