Gündem:
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Basın Açıklaması!
 Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan FETÖ Terör Örgütü tarafından girişilen hain darbe girişimi; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM, MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU başta olmak üzere BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN onurlu duruşu sayesinde hainlerin başarıya ulaşmalarına imkân tanınmamıştır. 

 

Bilinmelidir ki tedbir ve takiyyeyi inanç esası olarak belirlemiş iş bu menfur örgüt, kendisini gizleyerek her kuruma girmiş ve bu şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızın bile en yakınına kadar sızabilmiştir. Bundan sonra yapılması gereken, devletin içinde yuvalanmış olan bu terör örgütünün hukuk çerçevesinde ve ivedilikle devlet yapısından ayıklanmasıdır. Hayata geçirilemeyen bu darbe girişiminin altından FETÖ Terör Örgütü’nün çıkmasıyla birlikte Türkiye’nin kamu kurumlarından, eğitim kurumlarına, adli kurumlardan emniyete, iş dünyasına kadar  FETÖ Terör Örgütü temizliğine başlanmış ve bu temizlik halen devam etmektedir. 

 

Bu süreçte her kurumda olduğu gibi Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde de terör şüphelileri iddiasıyla bir gözaltı ve sorgulama başlamış, yargılama süreci de halen devam etmektedir. Bu süreç içerisinde gerçeklerin ortaya çıkması ve varsa iş bu yapı ile irtibatlı kişilerin tespit edilip yargılanmaları için emniyet birimleri ve yargı makamları ile yakın işbirliği içerisinde bulunularak talep edilen her türlü bilgi ve belge sunulmuştur. 

 

Ortaya çıkan bu durumu fırsat bilen ve Mersin siyasetini yeniden dizayn etme çabası içinde olan başta İmece gazetesi ve Sonses internet sitesi olmak üzere bazı basın organları, kişi ve gruplar; Belediyemizi ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz’ı yıpratmak için yalan yanlış, çarpıtma haberler ve içerik oyunları ile kamuoyu nezdinde belediyenin imaj ve itibarını sarsacak algı yönetimi operasyonuna başlamışlardır. Vicdan ve insaf ehlince kabul görmeyecek olan bu durumun, hiçbir somut veri ve bilgiye dayanmayan, salt mevcut halden siyasi sonuçlar devşirmeye yönelik olduğu, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni karalama ve töhmet altında bırakma amacıyla yapıldığı açıkça görülmektedir.

 

Özellikle yukarıda işaret ettiğimiz bu amaca odaklanmış yayın kuruluşları ve onun sözcüleri, attıkları başlıklar, kullandıkları kelime ve içeriklerle kamuoyunda olanın dışında bir algının yaratılması için ilkesiz bir çaba içerisinde bulunmuş ve bulunmaya da devam etmektedirler.

 

Yapılan haberlere bakıldığında niyetin halis olmadığı son derece açıktır. FETÖ Terör Örgütü’nün evvelce bildiğimiz kumpas yöntemlerini benimseyen ve aynı ruh ikliminden beslenen iş bu kumpasçı yapılanma, karanlık amaçları doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Belediyemizi FETÖ Terör Örgütü ile ilişkilendirmeye yönelik algı oluşturmaya çalışmaktadırlar. Bununla da yetinmeyip “KADROSU GÖZALTINDA KENDİ ANKARA'DA, KOCAMAZ GENEL MERKEZE SIĞINDI ! başlıklı haberle de, Başkanımızın daha önce planlanan programı çerçevesinde Ankara’ya gittiği biliniyorken, itibarsızlaştırmak ve kamuoyunda kaçtığı algısını uyandırmak gibi nafile bir işe dahi girişmişlerdir. Bu davranışlarıyla da amaçlarının halkın iradesi ile seçilmiş başarılı bir belediye başkanını kamuoyu nezdinde küçük düşürmek için her şeyi yapabileceklerini bir kez daha göstermişlerdir. 

 

Basın ve haber organı olduklarını iddia eden, sayıları bir elin parmakları kadar dahi olmayan internet haber sitelerinde yayınlanan haberlerin, yaptığımız izahlardan da anlaşılacağı üzere;  genel içerik ve ifadelerinin hiçbir şekilde somut bilgilere dayanmadığı, hak ve hakikatten uzak, hakkaniyet ölçülerinin dışında ve tamamen siyasi mevzi kazanmaya dönük olduğu, tabiri caizse fırsattan istifade etme amacında olduğu fazlasıyla görülmektedir.

 

Büyük Türk Milleti ve Mersin kamuoyu nezdinde bu mesnetsiz haberlerin kabul görmeyeceğine yürekten inanıyoruz. Zira şehrimizin vicdanında haksız ve hukuksuz hiçbir şey yer bulamaz, bunu biliyor ve buna inanıyoruz... 

 

Kötü niyetleri ile algı oluşturmaya çalışan tüm bu kişi ve kuruluşlar da şunu bilmelidirler ki, tek tek foyaları ortaya çıkarılacak ve Bağımsız Türk Yargısı gerekeni yapacaktır.

 

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hukukun üstünlüğünden, Cumhuriyetimizin ilke ve değerlerinden, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinden yana duruşumuzu sürdüreceğimizi bir kere daha ifade ediyoruz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

10 gün içinde liderlere sunulacak aşamaya...
AK Parti ve MHP’den 6 kurmayın, seçim ittifakı ve yerel seçime yönelik yasal düzenlemeler için yaptığı...

Haberi Oku