HİDAYET TÜRKOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı ve Türkiye Millî Basketbol Takımı eski kaptanlarından Hidayet Türkoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı makamında ziyaret ederek, Mersin’de oynanan Federasyon Kupası final müsabakalarına verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Mersin Merkez 25.02.2017, 00:43 25.02.2017, 00:44 Vadi sağdıç
27
HİDAYET TÜRKOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
 Mersin’de 22-26 Şubat tarihlerinde oynanan Türkiye Basketbol Ligi Federasyon Kupası finalleri için Mersin’e gelen Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı ve Türkiye Millî Basketbol Takımı eski kaptanlarından Hidayet Türkoğlu ile Federasyon CEO’su Ömer Onan, birtakım ziyaretlerde bulundu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a final müsabakalarına verdiği desteklerden dolayı nezaket ve teşekkür ziyaretinde bulunan Türkoğlu, ismini defalarca duyduğu Başkan Kocamaz’ı yakından tanımaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Ziyarette Başkan Kocamaz ile spor hakkında sohbet eden Türkoğlu, Mersin’de kaliteli bir erkek basketbol takımı kurulabilmesi için üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirtirken, Başkan Kocamaz ise kentin takımlarının sponsor ve bütçe konusunda yaşadığı sıkıntıları aktardı.

Türkoğlu, “Anadolu’da süper lig olmasa bile onun bir altındaki liglerde mücadele edebilecek takımların sayısını 30’a kadar çıkarmak istiyoruz. Gerçekten sporu seven ve destekleyen şehirlerde takımlarımızın olmasını isteriz. Mersin de bu konuda bizim öncelikli kentlerimiz arasında yer alıyor. Çünkü Mersin’de sporun her branşına yoğun ilgi var ama maalesef başarı konusunda yetersiz kalması bu konuyu gölgeliyor. Bizler de bu konulara karşı sizlerle fikir alışverişi yaparak, ortak çözüm projeleri ile Mersin’in spor kenti olması konusunda gereken desteği vermeye hazırız” dedi.

Başkan Kocamaz ise Mersin’in bayan basketbolda temsilcisi olan Büyükşehir Belediyespor ile erkek basketbol takımının genel durumları hakkında bilgiler paylaşırken, bazı paydaşların kentin takımlarına karşı duyarsız kalmasına sitemlerini dile getirdi. Başkan Kocamaz, “Basketbol takımlarımız elinden geleni yapıyor ama ücretsiz otobüs kaldırmamıza rağmen çoğu maçta beklediğimiz sayıda taraftara erişemiyoruz. Bu da elbette başarıyla alakalı ve başarı için de güçlü bir maddi zemin şart. Mersin İdmanyurdu’nun durumu ortada. Hal böyleyken, kimse de oralı olmayınca ne yazık ki böyle üzücü manzaralarla karşılaşıyoruz” diye konuştu.

Umre ziyareti sonrası federasyondan gelen misafirleri ağırlayan Başkan Kocamaz, Hidayet Türkoğlu ve Ömer Onan’a zemzem suyu ikramında bulundu.

Ziyaretin sonunda Başkan Kocamaz’a 15 numaralı ‘Burhanettin Kocamaz’ yazılı Türkiye Milli Basketbol Takımı forması ve basketbol topu hediye eden misafirlere, Başkan Kocamaz da günün anısına Nusret Mayın Gemisi armağan etti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?