MESKİ, DÜNYA SU GÜNÜ'NÜ DOLU DOLU KUTLAYACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) “Dünya Su Günü” kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Mersin Merkez 02.03.2017, 20:46 02.03.2017, 20:46 Vadi sağdıç
17
MESKİ, DÜNYA SU GÜNÜ'NÜ DOLU DOLU KUTLAYACAK

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) “Dünya Su Günü” kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

 

Kapsamlı bir etkinlik programlayan MESKİ Genel Müdürlüğü, Dünya Su Günü’nü hazırladığı programlarla dolu dolu kutlamaya hazırlanıyor. 

 

MESKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; etkinliklerle beraber, Anamur Bozyazı, Aydıncık, Erdemli, Silifke, Mut, Gülnar, Tarsus ve Çamlıyayla ilçelerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerine, MESKİ Genel Müdürlüğü ve TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ) ile birlikte suyun önemi ve su tasarrufu konularında eğitim verecek.  “ Sevimli Kuklalar" oyununun sergileneceği programlarda, ayrıca suyun önemini ve su tasarrufunu anlatan broşürler ile değişik hediyelerin dağıtılacağı belirtildi.

 

Açıklamada;  İlçelerdeki etkinliklerin ardından Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda Mersin merkez ilçelerinde bulunan yaklaşık 10 bin ilk ve ortaokul öğrencisine ise suyun önemi ve su tasarrufu ile ilgili eğitim verileceği,  8 Mart Kadınlar Günü’nde de ev kadınlarına yönelik Halk Eğitim Merkezi’nde su tasarrufu eğitimi düzenlenileceği belirtildi. Ayrıca, Forum AVM'de ve Tarsu AVM’de stant açılacağı kaydedildi.

 

 “Su ve Atıksu” konulu resim yarışması düzenlendiği ifade edilen açıklamada; dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil'in başkanlığındaki jüri üyelerinin değerlendirdiği eserlerin, Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek olan sergiyle birlikte sanatseverlerin beğenisine sunulacağı, resim yarışmasında dereceye girenlere de ödüllerinin 22 Mart 2017 Çarşamba günü düzenlenecek ödül töreninde verileceği bildirildi. MESKİ’den yapılan açıklamada tüm Mersinliler etkinliklere davet edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?