Kendini bilmezler ağaçları tahrip etti

ÇORLU BELEDİYESİ’NCE İLÇENİN ÇEŞİTLİ MUHİTLERİNE DİKİLEN VE YAZ DÖNEMİNDE ETRAFA YAYDIĞI GÜZEL KOKU İLE ADETA ŞEHRİN HAVASINI DEĞİŞTİREN IHLAMUR AĞAÇLARI IHLAMUR TOPLAMAK İSTEYEN KENDİNİ BİLMEZ KİŞİ YA DA KİŞİLERCE TAHRİP EDİLDİ. AĞAÇLARIN DALLARININ KIRILDIĞINI, YAPRAKLARININ ETRAFA SAÇILDIĞINI GÖRENLER DURUMA TEPKİ GÖSTERDİ.

TEKİRDAĞ 29.06.2020, 11:31
6
Kendini bilmezler ağaçları tahrip etti

Çorlu Belediyesince ilçenin çeşitli muhitlerine dikilen ve yaz döneminde etrafa yaydığı güzel koku ile adeta şehrin havasını değiştiren ıhlamur ağaçları, ıhlamur toplamak isteyen kendini bilmez kişi ya da kişilerce tahrip edildi. Ağaçların dallarının kırıldığını, yapraklarının etrafa saçıldığını görenler duruma tepki gösterdi.

Çorlu Belediyesi de ağaçların tahrip edilmiş fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından Çok seviyorsak neden zarar veriyoruz sorusu ile paylaştı ve “Çorlu’muzun dört bir yanında ekili, mis gibi kokan ıhlamur ağaçlarımızın çiçeklerini toplamak isteyen vatandaşlarımızın ağaçlara zarar verişini hayret ve üzüntüyle izliyoruz. Neden doğamıza, ağaçlarımıza bu acımasızlığı reva görüyoruz?” açıklamasına yer verdi.

Gelecek sene de ıhlamur çiçeklerinin açmasını istemez misiniz denilen açıklamada, “Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını, sebebi ne olursa olsun hiçbir ağaca zarar vermemelerini rica ediyor ve gerektiği takdirde cezai işlemlere başvuracağımızı önemle hatırlatmak istiyoruz” ibareleri yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?