Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kozan Kalesi’ne sprey boya ile yazı yazılması görenlerin tepkisini çekti.

Kozan’da görkemli surları ve tarihi dokusu ile her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Kozan Kalesi’nin tarihi duvarlarına spreyle yazılama ve resim yapılması görenlerin tepkisini çekti.

Depremlerle sarsılan Afşin hızla normalleşiyor: ’Arı Dünyası’ açıldı, Sitti Mükrime Hatun Çeyiz Sergisi görücüye çıktı Depremlerle sarsılan Afşin hızla normalleşiyor: ’Arı Dünyası’ açıldı, Sitti Mükrime Hatun Çeyiz Sergisi görücüye çıktı

7 asır birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kozan Kalesi, Hitit ve Asurlar döneminin izlerini geleceğe taşıyan 400 metre uzunluğundaki surla görenleri etkiliyor. Kalede, su kuyuları, sarnıçlar, zindanlar ve mutfaklar gibi birçok yapı her yıl tarih turizmi için ilçeye gelen binlerce kişiye ev sahipliği yapıyor.

Hatay’dan ilçeye ziyarete gelen Reşit Yıldız, “Kozan Kalesi’ni çok duydum ve gezmek istemiştim. Burada gençler gelip yazılar yazmış kirletmişler üzüldüm. Lütfen bunu yapmayalım” diyerek tepki gösterdi.