banner119

banner118

İş kadını Uluğ’dan öğrencilere eğitim seti

Adanalı iş kadını Handan Karay Uluğ, Adana’nın dar gelirli bölgelerindeki 3 okula binlerce eğitim ve kırtasiye seti yardımında bulundu.

Abone olbanner90
ADANA 30.09.2022, 11:45
İş kadını Uluğ’dan öğrencilere eğitim seti

Adanalı iş kadını Handan Karay Uluğ, Adana’nın dar gelirli bölgelerindeki 3 okula binlerce eğitim ve kırtasiye seti yardımında bulundu.

Handan Karay İnşaat ve Karay Beton’un sahibi olan Handan Karay Uluğ, Adana’nın göç alan ve dar gelirli mahallelerindeki okullarda öğrencilerle buluşarak, eğitim seti ve kırtasiye seti yardımında bulundu.

Adana’nın Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi’nde eğitim öğretim yapan 80. Yıl İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden iş kadını Handan Karay Uluğ, okul müdürü Metin Altunkaynak ile görüşerek, öğrenciler hakkında bilgi aldı. Okul müdürü Altunkaynak, 2700 öğrencilerinin bulunduğunu ve okullarında eğitim öğretim gören öğrenci ailelerinin genelinin göçle kente gelen dar gelirli ailelerden oluştuğunu belirtti.

İş kadını Handan Karay Uluğ’un öğrencilere gösterdiği ilgi ve yardımdan dolayı memnuniyetini ifade eden Metin Altunkaynak, "Öğrencilerimizin ailelerinin geneli inşaatlarda çalışıyor. İnşaatlar durduğunda, aileler ekmeğe muhtaç kalıyorlar. Dolayısı ile eğitim öğretim ihtiyaçlarını da karşılayamıyorlar. Sizin gibi değerli hayırseverlerin yardımıyla, öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Değerli katkılarınız için çok teşekkür ederiz" dedi.

Ajans Bilge’nin organize ettiği etkinlikte, okul müdürü Metin Altunkaynak ve iş kadını Handan Karay Uluğ, Ajans Bilge’nin sahibi Bilge Canbaz, sınıf öğretmenleriyle birlikte, öğrencilere eğitim ve kırtasiye seti dağıttı.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106
banner108
banner109