BDP Genel Başkanı Demirtaş -

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Aman provokasyona gelmeyin.

Abone olbanner90
Akdeniz 16.03.2014, 20:30 16.03.2014, 20:30
363
BDP Genel Başkanı Demirtaş -
Demirtaş, partisince merkez Akdeniz ilçesindeki Tırmıl meydanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 mart yerel seçimlerinde kazandıkları belediyelerde herkese eşit bir şekilde hizmet götüreceklerini belirtti.

HDPnin Fethiyedeki parti tabelasının indirilmesini eleştiren Demirtaş, şunları söyledi:

"Eğer her topladığın 100 kişiyle parti tabelası indirmek serbestse, Tayyip Erdoğan, vallahi biz 1 milyon kişi toplarız. Aman bu işlere girmeyin. Kimse bu işlere girmesin. Her yerde söylüyorum. Rakip partilerin bayraklarını asacak elemanları yoksa siz yardımcı olun. Deyin ki, getirin bayraklarınızı asalım. Nasıl olsa sandığa gömüyoruz sizi. Nasıl olsa perişan olacaksınız seçimde. Aman provokasyona gelmeyin. Buna dikkat edin. Bunlardan hesap sormak için iki haftamız var. Bizler bu süreyi son derece iyi değerlendireceğiz. Adana ve Mersinde artık sadece 1 belediyemiz değil çok sayıda belediyemiz olacak."

Mersinde yaşayan Alevilerin, özgürlüklerin, Alevi inancının, Alevi yaşam tarzının yanında duran partilerine oy vereceğine inandığını dile getiren Demirtaş, "30 Mart işte bunun göstergesi olacak. Ben inanıyorum ki tek bir Alevi kardeşim Fethullah Gülene oy vermeyecek. Recep Tayyip Erdoğana oy vermeyecek. Çünkü ortada bir CHP kalmadı. Cemaat partisi oldu. Cemaat Halk Partisi. Allah onlara hayırlı uğurlu etsin" diye konuştu.

Bazı kesimlerin sandığa gitmeme çağrısı yaptığına işaret eden Demirtaş, tek bir oyun bile kıymeti olduğunu vurgulayarak, vatandaşlardan sandığa gitmelerini istedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkan Yardımcısı Ertuğrul Kürkçü ise Türkiyenin 30 Martta son derece kritik bir seçim yapacağını belirterek, "Eş başkanlarım adına hepinizi Halkların Demokratik Partisi olarak, Barış ve Demokrasi Partisinin adaylarına oy vermeye davet ediyorum. Zaten ikimiz bir fidanın iki dalıyız" dedi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?