CHP, Akdeniz Belediyesi İçin YSKya İtirazda Bulundu

Mersinin Akdeniz ilçesinde CHP Akdeniz ilçe Başkanı Mustafa Sekendur ile Belediye Başkan adayı Tamamoğulları Yüksek Seçim Kuruluna başvuru yaptı.

Abone olbanner90
Akdeniz 07.04.2014, 19:24 07.04.2014, 19:24
478
CHP, Akdeniz Belediyesi İçin YSKya İtirazda Bulundu
Mersinin merkez Akdeniz ilçesinde Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili ilçe ve Il Seçim Kurullarında itirazlarını kabul ettiremeyen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Akdeniz Ilçe Başkanı Mustafa Sekendur ile Belediye Başkan adayı Dr. Necdet Tamamoğulları bu defa Yüksek Seçim Kurulu’na başvuru yaptı.
CHP Akdeniz Belediye Başkan Adayı Necdet Tamamoğulları yaptığı açıklamada 200’ü aşkın sandıktaki itirazlarını Yüksek Seçim Kurulu’na taşıdıklarını belirtti. YSKdan çıkacak sonuca tüm tarafların saygılı olmasını beklediklerini ifade eden Tamamoğulları, "Adalet beklentimiz sürüyor." dedi.

Ilçe ve il seçim kurullarına itiraz sürecinde kentte yaşanan gerilime değinen Tamamoğulları, itirazların ve başvuruların demokratik hakkın kullanımı olarak değerlendirilmesini istedi. Sürecin başından itibaren maddi hatalar olduğunu savunduklarını ifade eden Tamamoğulları şöyle devam etti: "Tek talebimiz hata ve hile olduğunu savunduğumuz, bir kısmını tutanaklarla saptadığımız iddiaların incelenmesi, itiraz ettiğimiz sandıkların yeniden sayılmasıydı. Bunun Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilerek gerekçelerimizin incelenerek sandıkların yeniden sayılmasının sağlanacağına inancımızı koruyoruz."

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?