banner107

E-Okul veli bilgilendirme sorgulama

Karne günü yaklaşırken öğrencilerin merakla beklediği sınav sonuçları E-okul veli bilgilendirme sisteminde yayınladı. İşte E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile notlar

Abone olbanner90
Akdeniz 29.12.2014, 22:23 29.12.2014, 22:23
230
E-Okul veli bilgilendirme sorgulama
E-OKUL İLE NELER ÖĞRENİLEBİLİR? Ders Programı; Öğrencinin haftalık ders programının, ders saatlerinin, dersin sahibi öğretmenin bilgilerinin yer aldığı bölümdür. Devamsızlık Bilgileri: Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar... Not Bilgileri: Öğrencinin sınavlarda, proje ödevlerinde elde ettiği notların girildiği bölümdür. E-Okul Sınav Sonuçlarını Öğrenme Sınav ve Proje Bilgileri: Öğrencinin hangi dersten hangi tarihte sınav olacağı veya aldığı proje ödevinin son teslim günü gibi bilgiler bu bölümde yer alır. Öğrenci T.C. Kimlik No: İçişleri Bakanlığı ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla belirlenen 11 basamaklı vatandaşlık numarasıdır. Ancak bazı öğrencilerin T.C. Kimlik Numarası yok ise bu öğrenciler için e-Okul sistemine girişlerini sağlamak amacıyla verilen geçici numaranın yer aldığı bölümdür. Öğrenci Okul No: Öğrencinin okula kaydının yapıldığı vakit verilmiş olan numaradır. Bu sisteme giriş için şart olan bir bilgidir. Öğrenci yada Veli e okul sistemi sayesinde eğitimlerine ilişkin birçok veriye erişebilirler. E-OKUL SİSTEMİ YARARLARI ğrencilerin notlarının yayınlandığı e okul sayfası büyük kolaylıklar sağlıyor. Veliler öğrencilerinin notlarını görmek ve durumunu kontrol etmek için e okul ana sayfasına girerek e okul veli bilgilendirme sayfasını ziyaret ediyorlar. Teknolojinin ilerlemesiyle gelişen sistemde e okul siteside kendini sürekli olarak güncelliyor. MEB tarafından hazırlanan e okul sistemi herkes tarafından beğeniliyor. E okul sayesinde öğrenciler sınav notlarını rahatlıkla öğrenebiliyor. E okul karne notları için artık geri sayım başladı. 2015 yılına az süre kala öğrenciler ve veliler karne notlarını merakla bekliyorlar.

Öğrenci belgesi neden önemlidir ?
* Okullarda 4+4 +4 e geçilmesiyle 8.sınıflara diploma düzenlenmedi . Bu öğrencilere öğrenci belgesi verilerek liseye gönderildi. 2012-2013 eğitim öğretim yılında bu işlemler sınıf geçme defterleri yardımıyla elle yapıldı.
* Geçmiş dönemlerin (2005 sonrasında olmalı. Ondan önceki öğrenciler e-okul sisteminde kayıtlı olmadıkları için yine elle yazılacak ) her hangi birinde okulla ilişiğini kesmiş bir öğrenci yeniden öğrenime devam etmek ya da başka bir sebeple ( ehliyet,kurs vs ) öğrenim belgesi almak için okullara başvurmaktadır.
E-okul'dan öğrenim belgesi nasıl alınacak ?
Sisteme kurum şifremizle giriş yapıyoruz. Öğrenci işlemleri menüsünü açıyoruz. Raporlama sekmesine ( Yukarıdaki yazıcı işareti ) tıklıyoruz. Gelen sayfadan Öğrenim Belgesi (Ek1) Geçmiş Dönemler menüsünün başındaki dosya işaretine tıklıyoruz. Rapor alınacak öğrencinin TC kimlik numarasını yazarak tamam butonuna tıkladığımızda ilgili öğrencinin öğrenim belgesi ekrana çıkacaktır. Bundan sonra tek yapacağımız işlem yazdırmaktır.

Yorumlar (0)