banner107

Eş Başkanlardan Soma İçin Taziye Mesajı

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları M. Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu, Manisa'nın Soma ilçesindeki bir maden ocağında meydana gelen faciada yaşamını yitiren maden işçileri için bir taziye mesajı yayınladı.

Abone olbanner90
Akdeniz 21.05.2014, 19:41 21.05.2014, 19:41
462
Eş Başkanlardan Soma İçin Taziye Mesajı
 Manisa’nın Soma ilçesinde, özel bir maden ocağında, trafo patlaması sonucu meydana gelen ve resmi rakamlara göre şu ana dek 205 madencinin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili olarak, Eş başkanlar Türk ve Mutlu, başsağlığı mesajı yayınladılar.  Eş Başkanların mesajı şöyle: “Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasında, resmi açıklamalara göre şu ana dek 205’in üzerindeki maden işçisinin yaşamını yitirmesi ve birçok madencinin de mahsur kalması bizleri derinden üzmüştür. Yaşamını yitiren maden işçilerini rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Madende meydana gelen göçükte mahsur kalan işçi arkadaşların da acilen kurtarılmasını yürekten temenni ediyoruz.

 

Kazada yaralı kurtulan madenci arkadaşlarımıza da geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyoruz. Bütün dualarımız onlarladır. Maden ocaklarında ölüm kader olmaktan çıkmalı, ülkemizdeki madenlerde çalışma ve iş güvenliği koşulları, Avrupa standartlarına çıkarılarak, maden cinayetleri artık son bulmalıdır. Böylesine felaketlerin bir daha yaşanmaması için bütün sorumlular görevlerini eksiksiz ve zamanında yerine getirmeli, Soma’daki felakette sorumluluğu olanlardan da Yargı önünde derhal hesap sorulmalıdır.”

Yorumlar (0)