Geçtiğimiz yılların Milli Piyango talihsizleri!

Milli Piyango yılbaşı çekilişi heyecanı tüm herkesi sardı. 2015 yılına zengin olma hayali ile girenler yeni yılda büyük sürprizlerle karşılaşabilir

Abone olbanner90
Akdeniz 30.12.2014, 11:40 30.12.2014, 11:40
93
Geçtiğimiz yılların Milli Piyango talihsizleri!
İşte Milli Piyango'nun talihsizleri! Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi 31 Aralık 2014 gece saat 16.00'dan itibaren binlerce kişiyi büyük ikramiye için umutlu bir bekleyişe sürükleyecek. 50 milyon liralık yılbaşı özel çekiliş ikramiyesinin biletlerinin yüzde 80'i şimdiden bitmiş durumda. Peki hayaller kurduran yılbaşı çekilişinin büyük ikramiyesini kazansanız ne olur? Büyük ikramiye ile birlikte para sıkıntınızın biteceğini düşünüyorsanız ibretlik vakalara bakmanızı öneririz. İşte yılbaşı büyük ikramiyesini kazananan 'talihlilerin' yaşadığı talihsizlikler;YILBAŞI BÜYÜK İKRAMİYESİNİ KAZANDI AMA... 53 yaşındaki Mustafa Savgan çiçekçi bir kadının kendisine verdiği 2 lira ile piyango bileti alıyor. Savgan bu biletle 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazanıyor. Savgan, parayı bulunca eşinden ayrılmak istiyor ama ayrılamıyor. 150 MEMURUN MAAŞINI 2 AYDA YEDİM Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesini kazanan Savgan'ın ikramiye kazandıktan sonra hayatında gelişen olayları kendi ağzından okuyalım: Paralar eşime kalmasın diye harcamaya başladım. 150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Eşimi de annesinin yanına gönderdim, evdeki bütün eşyaları satıp tekrar İstanbul'a döndüm. Yıl 1985'ti. Cağaloğlu'nda bir handa hem gece bekçiliği, hem de ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Eşimin açtığı dava sonucu boşandım. Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor. Hayatımda biri yok, sevgisizim ama huzurluyum


Denizli'nin Sarayköy ilçesine bağlı Tırkaz köyünde 40 yıl önce Milli Piyango biletine büyük ikramiye çıkan Mehmet Sarıoğlu'nun hayatı da para yüzünden tepe taklak oldu. Bir anda zengin olan Sarıoğlu, köyünde bir ev yaptı ancak, zamanla parası kalmayınca ona komşuları bakmaya başladı.

YOKSULLUK İÇİNDE DONARAK ÖLDÜ Yeşil kart sahibi Sarıoğlu, devletten aldığı yaşlılık maaşıyla geçimini sürdürürken kısa bir süre sonra evi yandı. Köylüler aralarında topladıkları paralarla evi tamir ettirdi. Kimsesi olmayan ve hiç evlenmeyen Sarıoğlu'nun Sarayköy Devlet Hastanesi'nde yapılan otopside donarak öldüğü belirlendi.

MİLLİ PİYANGO BİLETİ ALDIĞINA BİN PİŞMAN Edirne'de 11 yıl önce Milli Piyango'dan büyük ikramiyeyi kazanan Ayhan Yalçınkaya, zengin olduktan sonra bıraktığı memurluğuna dönmeye çalışıyor. Parayı bulunca hayatının değiştiğini belirten Ayhan Yalçınkaya, huzurunun bozulduğunu, kötü günler geçirdiğini ve Milli Piyango bileti aldığı için pişman olduğunu söylüyor.
Artık hayatı tamamen değişen Yalçınkaya bankaya yatırdığı parasını nasıl işleteceği ile ilgili hayaller kurmaya başladı. İki çocuk babası olan talihli, işini seviyor ve bırakmayı düşünmüyordu. Ancak arkadaşları, Artık milyardersin, bırak da bir gariban çalışsın deyince istifa etmeye karar verdi. Yalçınkaya O dönem başhekimim gitmemem için yalvarmıştı. Keşke onu dinleseymişim diyor.
Yorumlar (0)