banner107

Kayıp Türk komutan ile ilgili flaş iddia

Suriye sınırındaki Öncü Hudut Karokolu komutanı Özgür adlı kayıp astsubayın, IŞİD tarafından pusu kurularak kaçırıldığı iddia ediliyor.

Abone olbanner90
Akdeniz 04.01.2015, 16:17 04.01.2015, 16:17
104
Kayıp Türk komutan ile ilgili flaş iddia

Hükümet ve askeri kaynaklardan edinilen bilgilere göre kayıp astsubayın adı Özgür Örs. Özgür Örs, askerlik mesleğine uzman çavuş olarak başladı. 2011 yılında astsubaylığa terfi etti. Astsubay'ın TSK literatürüne göre hudut kartalları olarak adlandırılan birlikte görev yaptığı ortaya çıktı.

70 KİŞİLİK GRUBUN GEÇİŞİNE ENGEL OLMUŞTU

Kilis'teki sınır karakolunun komutanı Özgür adlı astsubaydan, kaçakçıların peşinden gittiği perşembe gününden bu yana haber alınamıyor. IŞİD'in, son bir ayda sınırı geçmeye çalışan 70 kişiyi yakalayan astsubayı özellikle kaçırdığı iddia ediliyor.

KAÇAKÇILARIN PEŞİNE DÜŞTÜ

Kilis’in merkeze bağlı Ardıç Köyü yakınlarındaki Öncü Karakolu’nda görevli, Özgür astsubay, iddiaya göre geçen perşembe günü kaçak geçmeye çalışırken fark edilen bir grubu önlemek amacıyla tek başına sınır hattına gitti.

Ancak, uzun süre geçmesine rağmen astsubayın geri dönmemesi üzerine karakoldaki askerler, sınır hattında kontrole çıktı. Telefonla da ulaşılamayan astsubay Özgür’ü sınır hattında bulamayan askerler konuyu üstlerine bildirdi.

'ÖZELLİKLE HEDEF SEÇİLDİ' İDDİASI

Geçen haftada yine 20 kişilik bir grup yakalandı ve jandarmaya teslim edildi. İşte tüm bu nedenlerden dolayı IŞİD'in Özgür adlı astsubaya pusu kurduğu iddiaları ortaya atıldı. Komutan, IŞİD'e katılımların engellenmesi ve sınır güvenliğinin sağlanmasında önemli rol üslenmişti. Astsubayın kaçakçılar veya PKK’nın Suriye kolu PYD tarafından kaçırılma ihtimali de değerlendiriliyor. Ancak bu ihtimallerin zayıf olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (0)