banner107

Mersinde Silahlı, Taşlı, Bıçaklı Asma Budama Kavgası: 2 Yaralı

Merkez Akdeniz İlçesi Gündoğdu Mahallesinde, Mehmet Akkışın evinde kiracı olarak oturan Ecevit Tekniktepe, iddiaya göre bahçedeki üzüm asmasını budadı.

Abone olbanner90
Akdeniz 19.02.2014, 21:22 19.02.2014, 21:22
323
Mersinde Silahlı, Taşlı, Bıçaklı Asma Budama Kavgası: 2 Yaralı
Merkez Akdeniz İlçesi Gündoğdu Mahallesinde, Mehmet Akkışın evinde kiracı olarak oturan Ecevit Tekniktepe, iddiaya göre bahçedeki üzüm asmasını budadı. Asmanın kendisinden izinsiz budanmasına sinirlenen Akkış ile Tekniktepe arasında tartışma çıktı. Tarafların yakınlarının da haber alarak katıldığı tartışma bir anda kavgaya dönüştü. Sokağa taşan kavgada Tekniktepe Ailesinden iki kişi çeşitli yerlerinden aldığı darbelerle yaralandı.

Öğleden sonra ise kavganın yaşandığı sokağa 33 BZZ 52 plakalı araçla gelen bir grupta bulunanlardan kimliği belirlenemeyen 2 kişi, sabahki kavgaya karışanların üzerlerine tabancayla rastgele ateş etti. Saldırganlar aracı olay yerinde bırakıp yaya olarak kaçarken, açılan ateş sonucu ev sahibi Mehmet Akkışın kardeşi 46 yaşındaki Hasan Akkış sol bacağından, akrabası 25 yaşındaki Özkan Yayla ise sol elinden yaralandı. Tabanca, sopa, taş ve bıçakların kullanıldığı ve bir anda meydan savaşına dönen olay üzerine çok sayıda polis ekibi mahalleye gönderildi.

ZIRRHLI ARAÇ VE ÇEVİK KUVVETLE MÜDAHALE

Silahla yaralanan kişilerin yakınları olay yerinde terk edilen araç ile 1i sivil 2 polis aracına taşlarla saldırdı. 3 araçta da büyük çapta hasar meydana gelirken, polisin tarafları ayırmada güçlük çekmesi üzerine olay yerine zırhlı araç ve çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Kavganın bitmesinin ardından ekipler olay yerinde yaptığı incelemede çok sayıda boş mermi kovanı bulurken, her iki taraftan da 7 kişiyi gözaltına aldı. Kavgaya karışan çok sayıda kişinin de arandığı bildirilirken, polis mahallede geniş güvenlik önlemi aldı.

Yorumlar (0)