Mustafa Sekendur'dan ERDOĞAN'I ÇİLEDEN ÇIKARTACAK BENZETME!

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur, Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Türkiye Cumhuriyet tarihinin en geniş kapsamlı bu operasyonuna "demokrasi penceresinden" baktığını söyledi ve Başbakan'ı Hitler'e benzeterek, "Elinde olsa Hitler'i bile kendine imrendirecek" dedi.

Abone olbanner90
Akdeniz 01.02.2014, 13:41 01.02.2014, 13:41
310
Mustafa Sekendur'dan ERDOĞAN'I ÇİLEDEN ÇIKARTACAK BENZETME!
 Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz İlçe Başkanı Mustafa Sekendur, Türkiye'yi günlerdir meşgul eden yolsuzluk operasyonu  başta olmak üzere bir çok konuda görüşlerini dile getirdi.

Yolsuzluk soruşturmalarını yürüten savcıların görevden alınmasını, devam eden davaların hâkim ve savcıların değiştirilmesi, emniyet mensuplarının görevden alınması ve Başbakanın "HSYK'yı yargılamak isterdim" sözünü değerlendiren Sekendur, “Başbakan artık son durağa yaklaştı ki iyice pervasızlaştı, demokrasi dışına çıkma arzunu açıktan dile getirmeye başladı. Yasama da benim yürütme de benim diyen bir zihniyetten başka ne beklenir ki? Güçler ayrılığına inanmayan ve elinden gelse, Hitler’i bile imrendirecek icraatları yapma potansiyeli olan Erdoğan’ın hukuk karşısındaki bu tavrı gerçek yüzünü ortaya koymuştur.” diye konuştu.

 "ADALET AYAKLAR ALTINDA"

'Devam eden davaların hâkim ve savcılarını değiştirmek, dünyanın her yerinde yargıya müdahale olarak kabul edilir' diyen Sekendur, "Yargı hiç bu duruma düşmemişti. Oysa adalet  AK Parti’nin adı. Hakkını verdi mi? Türkiye’nin her şehrinde çok görkemli adliye binaları yaptığı doğru. Ama aslolan adaleti tesis etmek. Böyle giderse adalet sadece partinin adında kalacak. Allah’tan İlahî adalet var" yorumunda bulundu

 “BU ÜLKEDE YOLSUZLUĞUN ÜZERİNE GİTMEK

SUÇ HALİNE DÖNÜŞTÜ”

Başkan Sekendur, savcıların görev yerlerinin değişikliğiyle ilgili bunun yürütmenin yargıya açık müdahalesinin kanıtı olduğunu söyledi.

"Bu ülkede yolsuzluğun üzerine gitmek bir suç haline dönüştü" diyen Sekendur şöyle konuştu: “Başbakan ve Adalet Bakanlığının açıklamalarının hemen ardından görevden almaların yaşanması manidardır. Bu durum yargı bağımsızlığına ve hukuk ilkelerine aykırıdır. Normalde şekli olarak bir soruşturmanın ortasında veya başında soruşturmayı yürüten savcıları bu şekilde etkilemek bir hukuk devletinde düşülmemesi geren bir durumdur”

 "EMNİYET MENSUPLARINI GÖREVDEN ALMAKLA

YOLSUZLUĞU ÖRTMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Yapılan yolsuzluk operasyonları sonrası emniyet mensuplarının görevden alınmasını da değerlendiren Sekendur, "Emniyet mensuplarını görevden almakla bu yolsuzluğu örtmek mümkün değildir. Yani ortada bir yolsuzluk varsa bunun üstünü örtmekle o pisliği ortadan kaldıramazsınız. Gün gelir o pisliğin üzerini örtenler de o odada duramaz, çünkü pis koku etrafı alabildiğine berbat eder." diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?