TAMAMOĞULLARI:” PROJELERİMİZLE İSTİHDAM YARATACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan Adayı Dr. Necdet Tamamoğulları, eski Mersin-kırkent ve göçle gelen üç Akdeniz’i birleştirme hedefinde olduklarını söyledi. “Bu insanların birbirleriyle merhabalaşması lazım. Bu insanların birbirleriyle kardeş olması lazım” diyen Tamamoğulları, ama projelerle yeni bir kent yaratma imkanını sağlayacaklarını, bunun çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Tamamoğulları, “İyi bir ekip ve iyiniyetle, projelerimizle, programımızla geliyoruz” dedi.

Abone olbanner90
Akdeniz 06.02.2014, 19:36 06.02.2014, 19:36
286
TAMAMOĞULLARI:” PROJELERİMİZLE İSTİHDAM YARATACAĞIZ

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu (ASKF) ziyaretinde Başkan Mithat Ertaş ve üyelerin yoğun katılımla gerçekleşen karşılamada Dr. Necdet Tamamoğulları, yöneltilen soruları da yanıtladı. Akdeniz’de salon yetersizliğine, takımların ulaşım sorunlarına kadar bir dizi sorunun ele alındığı ziyarette Dr. Tamamoğulları, amatöir sporu destekleyeceklerini bildirdi. ASKF rozetini Voleybol İl Temsilcisi Seniha Deniz tarafından takılan Tamamoğluları, kentdaşlığın yeterince oturmadığını, takdir ve saygıyla karşılamalarına karşın çalışmaların yeterli olmadığını ifade ederek kente aidiyetin yaratılmasında, suç oranının azaltılmasında sporun öneminin tartışılamayacağını vurguladı.

 

TAŞERONLAŞMAYI KALDIRACAĞIZ

 

Akdeniz Belediyesi’nin, bugün borçlarını ödeyemeyen, taşeron işçilerine ücretlerini ödemede zorlanır durumda olduğunu da sözlerine ekleyen Tamamoğulları, sıkıntıları çözme iddiasıyla yönetime geleceklerini söyledi. Tamamoğulları, şöyle konuştu: “Taşeron konusunda kesinlikle bir idealim, bir hayalim vardır. Taşeron sistemini kesinlikle Akdeniz’den kaldıracağım. Üreten, çalışan, çırpınan, ter döken bir taşeron işçisi elbette bizim kardeşimizdir, iş de onundur. Bakıyorum bir sıkıntı var: CHP geldiğinde onu atacak mı, bunu atacak mı deniyor. Olur mu kardeşim. Taşeron işçiliğini Akdeniz’den kaldırma hayalim var.  CHP olarak geldiğimizde çalışanlar endişe etmesin. Hiç kimse işinden olmayacaktır. Ancak, işe gelmeyen, üretmeyene de müsamaha etmeyiz” dedi.

 

KENTDAŞLILIĞI OLUŞTURACAĞIZ

 

Tamamoğulları şöyle sürdürdü: “Gerçekten biz bu ekiple birlikte yönetime geldiğimiz zaman amatör sporun yaygınlaşması için elimizden geleni yapacağız. Aday olduğumuz yerin demografik özellikleri var. Spor özellikle birleştirici ve kaynaştırıcı. Spor kentte, kentdaşlık duygusunu, bir kente ait olma duygusunu ciddi biçimde yayabilecektir. insani olan her sey ile yerel yönetimlerin ilgilenmesi gerekir: O kentte yaşayan engelliyi kardeşi bilmesi gerekir. Göç etmiş insanların toplumla olan uyum sorununu, en önemli sorunu olarak görmesi gerekiyor. Barınma sorunu yaşayan insanların sorunun içinde hissetmesi gerekir. Yani sadece yerel yönetimler kanunlarla sınırları çizilmiş bir yapı olmaktan çıkmıştır. Dünya çok hızlı gelişen bir süreç yaşıyor. Giderek küresel bir dünya ilişkileri son derece sıkılaşan, zaman problemi giderek azala , ulaşım problemi azalan küçücük küresel bir köy oldu. Dolayısıyla her şey çok daha farklı ilişkilere çok daha farklı zeminlere oturuyor. Sadece yasalarla düşünmek doğru değil. Örneğin, ‘istihdam benim sorunum değil’ diyebilir bir Belediye Başkanı. Ama zamanın ruhu açısından baktığımız zaman böyle diyemeyiz. istihdama da çare bulabilmek için elinden gelen projeleri üretmesi gerekir.”

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?