Vergi ödemelerini son güne bırakmayın”

Akdeniz Belediyesi vezneleri hafta sonu açık

Abone olbanner90
Akdeniz 24.05.2014, 19:55 24.05.2014, 19:55
486
Vergi ödemelerini son güne bırakmayın”
 Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinin 1’inci taksitinin ay sonuna kadar ödenmesi gerektiğini hatırlatan Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, veznelerini hafta sonu da açık tutacak. Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çakan, olası yığılmaları önlemek için merkez hizmet binası veznelerinin hafta sonu da mesai yapacağını söyledi.
 
Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Emlak ve Çevre Temizlik Vergi ödemelerinin son günlerinde oluşan yoğunluğa karşı veznelerini hafta sonu da açık tutacak. Bu çerçevede merkez hizmet binasında bulunan vezneler, 31 Mayıs Cumartesi ve 1 Haziran Pazar günleri de vergi ödemelerini kabul edecek. Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Çakan, vergi tahsilâtının veznelerin yanı sıra e-belediye sistemi üzerinden de yapıldığını hatırlattı. Emlak ve ÇTV mükelleflerinin vergilerini rahat bir şekilde yapmaları için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Yardımcısı Çakan, “Vergi mükelleflerimizin süresi içinde ödemelerini yapmalarını rica ediyoruz. Hafta içi merkez hizmet binamızdan ve Yenitaşkent’te bulunan hizmet noktamızdaki veznelerden ödemeleri kabul ediyoruz. Hafta içi çalışan, işleri nedeniyle ödemelerini yapamayan vergi mükelleflerimiz, Akdeniz Belediyesi merkez binamızdaki veznelere 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerine denk gelen hafta sonları de tahsilâta açık tutacağız. Bu veznelerimiz hafta sonları 08.00–17.00 saatleri arasında öğle arası vermeksizin ödemeleri kabul edecek. Bütün veznelerimiz nakit ödemeleri kabul ederken, merkez bina veznelerimizde aynı zamanda kredi kartı ile vergi ödemelerini yapmak mümkün olacak. Bu yıl 31 Mayıs günü hafta sona denk geldiği için, 2 Haziran Pazartesi günü mesai bitimine kadar gerçekleşen ödemeler, süresi içinde yapılmış kabul edilecek” şeklinde konuştu.
 
E-belediye ile web üzerinden ödeme imkânı
 
Akdeniz Belediyesi’nin birkaç yıldır e-belediye uygulamasını hayata geçirdiğini de hatırlatan Başkan Yardımcısı İbrahim Çakan, “Borç sorgulamadan tahakkuk bilgilerine, arsa birim fiyatlarından vergi tahsilâtına kadar birçok işlemin gerçekleştirildiği e-belediye uygulaması, mükelleflerimize dünyanın her yerinden işlem yapma olanağı sağlıyor. Sanal ortamda belediye-yurttaş buluşmasını gerçekleştirdiğimiz e-belediye uygulaması ile belediye işlemleri artık bir tık uzakta. Sistem, internet üzerinden vergi ödemelerini kredi kartı ve havale kabul ediyor. Mükelleflerimiz, vergilerini kendilerine en uygun yolla ödeyebilirler. Vergi borçlarındaki gecikmelere, yasal nedenlerle faiz uygulanmaktadır. Mükelleflerimizin cezalı duruma düşmemesi için ay sonuna kadar ödemelerini yapmalarını bekliyoruz” dedi.
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?