Otogarda bayram denetimi Otogarda bayram denetimi

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramında ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik bir ortamda ve kolaylıkla yerine getirebilmeleri amacıyla, ilçe genelinde 16 noktada mobil kurban kesim yeri ile birlikte 3 noktada da kurban satış yeri hazırladı.

Kurban Bayramına sayılı günler kala, Zabıta Müdürlüğü koordinesinde ve saha ekiplerinin desteğiyle, Akdeniz ilçe genelinde 3 ayrı noktada kurban satış yerleri ile birlikte, 16 noktada da kurban kesim yerleri hazırlandı. Bu sayede vatandaşlar, kurban ibadetlerini daha hijyenik ve sağlıklı ortamda ve dini vecibelere uygun şekilde yerine getirebilecek. Bayram boyunca da zabıta ve sağlık ekipleri de bu alanlarda gerekli bütün önlemleri alacak. Diğer yandan bu yıl kurban kesim ücreti ise küçükbaş için 700 TL, büyükbaş için 3 bin 500 TL olarak belirlendi.

Akdeniz ilçesinde mobil kurban kesim istasyonları şöyle sıralandı; "Hamidiye Mahallesi 4204 sokak Salim Yılmaz Lisesi Karşısı, İhsaniye Mahallesi (Adliye sarayı karşısı arkası), Nusratiye Mahallesi 5003 Sokak (Pazar sokağı), Turgut Reis Mahallesi 4114 Sokak (Eski muhtarlık yanı), Barış Mahallesi 4516 Sokak No: 17, Üç Ocak Mahallesi 117. Cadde, Müfide İlhan Mahallesi 6140 Sokak, Gündoğdu Mahallesi (4 Nokta / M. Ahmet Caddesi Kıbrıs İlköğretim Okulu), Özgürlük Mahallesi (Tırmıl Miting Alanı), Karacailyas Mahallesi (Kapalı semt pazarı içi), Köselerli Mahallesi (Muhtarlık yanı), Yanpar Mahallesi (Mahalle meydanı)"

Kurban satış yerleri ise şf şekilde belirlendi; "Gündoğdu Mahallesi Kıbrıs İlköğretim Okulu Yanı, Özgürlük Mahallesi Tırmıl Tepesi, Köselerli Mahallesi (Muhtarlık meydanı)"

Kaynak: iha