Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar bünyesinde, ilçede özellikle tarımsal üretimin yoğun olduğu bölgelerde yeni imarlı yol açan ekipler, kent merkezindeki mahallelerin sokaklarında ise asfalt yama, kaldırım, kilit taşı ve bordür yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Özel gereksinimli çocukların gösterisi büyük beğeni topladı Özel gereksinimli çocukların gösterisi büyük beğeni topladı

Kazanlı ile Hal mahallelerinde yeni yollar açılıyor

Merkez ilçe Akdeniz’in, tarımsal üretimle öne çıkan kırsal yerleşim yerlerinden biri olan Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi’nde kurulan seralar arasında yeni imarlı yol açan ekipler, bu çalışmalar sayesinde bölgedeki üreticilerin ürünlerini nakli sırasında yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırıyor. Kent merkezinde bulunan Hal Mahallesi’nde de yeni imar yolu açılması çalışmalarına başlayan belediye ekipleri yeni açtıkları yolun dolgusunu tamamlarken, bypass serimi ve sıkıştırması çalışmalarına devam ediyor.

Karacailyas Mahallesi Bahçeler Sokak üzerinde de belediye envanterine kazandırılan kombili araç ve silindir desteğiyle sathi kaplama asfalt çalışması gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince ayrıca Nusratiye, Güneş ve Müfide İlhan mahallelerinin muhtelif sokaklarında da kilit taşı ve kaldırım tamiratı gerçekleştirildi.