Kahramanmaraş’ın muhteşem doğası ile herkesi kendine hayran bırakan Ali Kayası eteklerinde su kayağı keyfi yaşandı.

Derin bir vadinin iki yakasını oluşturan, günümüzde Ceyhan Nehri üzerinde 1990 yılında inşası tamamlanan Menzelet Baraj Gölü’nün içinde kalan Ali Kayası, heybetli görünümü ile görülmeye değer bir doğa harikası olarak biliniyor.

Kahramanmaraş’ın turizmine de önemli katkılar veren Ali Kayası, yılın her döneminde çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaparken, muhteşem doğa harikasının eteklerinde hobi amaçlı su sporları gerçekleştiren vatandaşlara da ev sahipliği yapıyor.

Böbrek hastası çocuk 92 kiloya ulaştı Böbrek hastası çocuk 92 kiloya ulaştı

Su kayağı yapan Mahmut Hopur’un resitali muhteşem görüntülerin ortaya çıkmasına vesile oldu. 148 metre yüksekliği bulunan Ali Kayası eteklerinde ekstrem görüntüler ortaya çıktı. Hobi olarak su kayağı sporu ile uğraştığını ifade eden Hopur, Kahramanmaraş’ın su sporları konusunda büyük bir potansiyeli olduğunu ifade etti.

“Çok zevkli, çok keyifli”

Su kayağı sporunu herkese tavsiye ettiğini dile getiren Mahmut Hopur, “Hobi amaçlı bu sporu yapıyorum. Kahramanmaraş bana göre şu an Türkiye’nin en güzel doğa aktivitelerinin yapılacağı bir şehir. Kahramanmaraş’ı tanıtmak için, insanları bu gibi sosyal aktivitelere davet etmek için bu sporu yapıyoruz ve tanıtmaya çalışıyoruz. Çok zevkli, çok keyifli. Özellikle yazın çok sıcak havalarda çok keyifli bir spor. Herkese tavsiye ederim” dedi.

“Kahramanmaraş gerçekten bir cennet”

Kahramanmaraş’ın doğa harikası bir şehir olduğunu söyleyen Hopur, “Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde bulundum, birçok doğa aktivitesi ile uğraşıyorum. Kahramanmaraş gerçekten bir cennet. Doğa sporları için doğa aktiviteleri için mükemmel bir şehir. Şehrin dört bir tarafı neredeyse su ile kaplı. Değerinin bilinmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: iha