Anamur Kent Konseyi Toplantısında Başkan Adayı Gerilimi

- Mersinin Anamur İlçesinde yapılan Kent Konseyi toplantısına katılan Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, MHPlilerin protestosu ve MHPnin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazı, dinlemeden salondan ayrılınca yuhalandı.

Abone olbanner90
Anamur 02.03.2014, 00:07 02.03.2014, 00:07
378
Anamur Kent Konseyi Toplantısında Başkan Adayı Gerilimi
Mersinin Anamur İlçesinde yapılan Kent Konseyi toplantısına katılan Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, MHPlilerin protestosu ve MHPnin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazı, dinlemeden salondan ayrılınca yuhalandı. Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Akif Altınbıçakın yönettiği Kaplan Düğün Salonunda yapılan ve belediye başkan adaylarının projelerini anlatacağı Kent Konseyi Toplantısına Ak Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sever, MHPnin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile İlçe Belediye Başkan Adayları katıldı. CHPnin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Macit Özcanın başka bir toplantı nedeniyle katılmadığı toplantıda ilçe belediye başkan adaylarının konuşmasının ardından ilk söz Ak Partili Mustafa Severe verildi.

Sever, konuşmasına başlarken, MHPli grubun ağırlıkta olduğu kesimden protestolar yükseldi. Salona, Önce dinle sonra özgür iradenle karar ver. Senden kimse silah zoru ile oy istemiyor diyen Sever, bir süre daha konuşmasını sürdürdü. Sever, protestolar artarak devam edince başka bir toplantıya katılacağını belirterek salondan ayrıldı. Bunun üzerine MHPli Burhanettin Kocamaz, oturduğu yerden Severi alkışlayarak protesto etti, vatandaşlar da yuhaladı. Ardından da kürsüye gelen Kocamaz, Bakın 250-300 kilometrelik yoldan geldik. Ama demokrasiye inanmamanın, demokrasiye saygı göstermemenin en açık örneği budur. Ben buradan Mustafa Severi kınıyorum ve burada bu toplantıyı bitiriyorum. Mersinde de bir toplantıda konuşma yaptıktan sonra salondan ayrılmıştı diye konuştu. Kocamazın salonu terk etmesi üzerine toplantı tamamlanamadan sona erdi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?