banner107

Anamura Bıngenden İkinci Grup Geldi

- Mersin’in Anamur ilçesinde hayata geçirilen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Başkanlığı Hayat Boyu Öğrenme Programı 50 Yaş Üstü Gönüllüler Projesi kapsamında Almanya’nın Bingen kentinde 2. grup Anamur’a geldi.

Abone olbanner90
Anamur 31.05.2014, 21:19 31.05.2014, 21:19
534
Anamura Bıngenden İkinci Grup Geldi
Finansmanını tümüyle Avrupa Birliğinin karşıladığı projenin paydaşları Anamur Belediyesi, Anamur Meslek Yüksekokulu, Halk Eğitim Merkezi, ANED Engelliler Derneği ve Anamed Özel Hastanesinden oluşan farklı kurumlar bünyesinde çalışma amaçlı gelen gönüller, zaman kaybetmeden çalışmaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Bingenden Anamura gelerek Hanımeli İhtiyaç Bankasında görev yapan 1. grup gönüllülerin ardından şimdi de 2. grup olarak gelen TV-radyo arşiv görevlisi Sabine Körner Anamur Belediyesinde, hemşire Isabel Kaska da Özel Anamed Hastanesinde gönüllü olarak çalışmaya başladı. Anamur Belediyesi ve yerel basın üzerine çalışmalarda bulunmak için Anamura gelen Sabine Körner, yerel gazeteleri de ziyaret ederek, bazı incelemelerde bulundu, proje hakkında bilgi verdi. Bingen ile ilgili bilgileri gazeteciler ile paylaşan Körner, ilerleyen günlerde yerel basında da gönüllü olarak çalışacak. Isabel Kaska da Özel Anamed Hastanesinde gönüllü hemşire olarak çalışıyor.

Anamurda 21 gün gönüllü olarak çalışacak olan Sabine Körner ve Isabel Kaska, Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinde Anamur Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından düzenlenen el işi sergisini de gezdi. Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ethem Ziya Alıçlı ile de sergide görüşen gönüllüler, Başkan Türeye Bingen halkından selam ilettiler. Sergide bol bol fotoğraf çeken gönüllüler, çektikleri fotoğrafları Bingen ile paylaşacaklarını ve Bingen-Anamur Kardeşkent Derneği Başkanı Helmut İrmene ulaştıracaklarını ifade ettiler.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109