İFTAR SOFRALARI BOZYAZI’DA KURULDU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ilçelerde gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen iftar yemeğinde Bozyazılı vatandaşlarla bir araya geldi.

Abone olbanner90
Anamur 12.06.2016, 05:49 12.06.2016, 06:51 Vadi sağdıç
193
İFTAR SOFRALARI BOZYAZI’DA KURULDU

 

İftar yemeğinde konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ramazan etkinlikleri vesilesiyle Bozyazılılarla birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirterek, bu mübarek ayın huzur ve barış içerisinde geçmesini temenni etti.

 

Ramazan etkinliğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, MHP Bozyazı İlçe Başkanı Turhan Tuna, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda Bozyazılı vatandaş katıldı.

 

Halk ozanı Aşık Sefai, şair Ahmet Coşkun, Türk halk müziği sanatçıları Selami Durmuş ve Davutcan Akyüz’ün şiirler ve türküler ile renklendirdiği ‘Mahallede Ramazan’ etkinliklerine Bozyazılı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Karagöz ve Hacivat, ortaoyunu ile Ramazan ruhunun yaşatıldığı Bozyazı Cumhuriyet Meydanı’nda, Kenya akrobasi topluluğunun akrobasi gösterileri ise özellikle çocukların beğenisi topladı.

 

Bozyazılı vatandaşlarla aynı iftar sofrasında olmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Başkan Kocamaz,“Ramazan ayı münasebetiyle iftar sofralarında sizlerle buluşmak üzere buraya geldik. Ramazan ayının barış ve huzur içerisinde geçmesini diliyorum. Bu etkinliklerdeki amacımız sizlerle bir araya gelmek. Ramazan ayının ulvi ortamında o ruhu yaşamak, Ramazan kültürünü yaşatmak, Ramazan’da bir gece de olsa sizlerle bir araya gelmek, sizlerle aynı iftar sofrasına oturmak bizim için oldukça önemli” dedi.

 

Bozyazı ilçesine yapılan hizmetleri en iyi Bozyazılı vatandaşların görüp değerlendirdiğini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, konuşmasında “Biz bize düşeni yaparak, Mersin’de 13 ilçemizin belediye başkanları ve vatandaşlarımızla birlikte Mersin’i hak ettiği yerlere getireceğiz. Ben burada yapılan hizmetleri tek tek saymak istemiyorum. Yapılanları vatandaşlarımız görsün istiyorum. Onlara verdiğimiz her sözün yerine getirildiğini ve Bozyazı’nın değişen, gelişen yüzünü Bozyazılılar görecektir. Bozyazı’yı güzel günler bekliyor” ifadelerine yer verdi.

 

Etkinlikte söz alan Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ise “Bozyazı’nın çehresi hızla değişiyor. Merkez mahallemizdeki sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Yapılan sıcak asfalt bile Bozyazı’nın çehresini değiştirdi. Yayla yolları ve köy yolları yapılıyor, su problemleri çözülüyor, birçok proje yapılıyor ve ihaleleri gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyemiz ilçemiz için yoğun bir gayret gösteriyor. İlçemiz çok güzel hizmetlere kavuşuyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a şahsım ve tüm Bozyazı halkı adına teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

 

Etkinliğin sonunda yaptığı hizmetler dolayısıyla Bozyazı muhtarları adına Tekeli Mahallesi muhtarı Süleyman Fidan, Başkan Kocamaz’a plaket verirken, Başkan Kocamaz Bozyazı Belediye Başkanı Ballı’ya Nusret Mayın Gemisi maketini hediye ederek, tüm Bozyazılılara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

Başkan Kocamaz’ın kendi şiirlerini seslendirdiği etkinlikte, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de seslendirdikleri şiir ve türkülerle Bozyazılılara unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşattılar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?