Antakya Belediyesi ve Bem-Bir-Sen arasında memur personeli kapsayan sosyal denge tazminatı için tavan ücretten sözleşme imzalandı. Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, “Tüm personellerimizin haklarını korumak ve hayat şartlarını iyileştirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kahramanmaraş’ta yıkım çalışmalarında hasar gören kaldırımlar yenileniyor Kahramanmaraş’ta yıkım çalışmalarında hasar gören kaldırımlar yenileniyor

Depremin vurduğu Hatay’ın Antakya ilçesi asrın felaketinde yerle bir olmuştu. Kentin yeniden ayağa kalması için göreve geldiği günden itibaren çalışan Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, afetzede belediye personelini de unutmadı. Başkan Yapar, Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen ile memur personelini kapsayan sosyal denge tazminatı için tavan ücretten sözleşme imzaladı. Antakya ilçesi Akasya Mahallesi’nde bulunan Şehit Emin Yıldırım Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen imza protokolü törenine Başkan Yapar, Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Ahmet Kala ve sendika yönetim kurulu üyeleri katıldı. Antakya Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında, memurların hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik 2024 yılı sosyal denge sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında, belediyede çalışan 208 memur personele sosyal denge tazminat desteği sağlandı ve memurların aylık maaşlarına verilebilecek en yüksek tavan ücret olan zamlar yapıldı.

İmza töreninde konuşan Başkan Yapar, “Tüm personellerimizin haklarını korumak ve hayat şartlarını iyileştirmek için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Tüm memur arkadaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Bem-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Kala, “Memur çalışanların moral ve motivasyonunu önemseyen Başkan Yapar’a şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederim. Tüm memurlarımıza hayırlı ve bereketli olsun” dedi.