Ardahan’da Pandemi kurulu toplantısı yapıldı

KORONAVİRÜS SALGINININ YAYILMASI ÖNLEMEK, VATANDAŞLARIN HAYATLARINI TEHDİT ETMESİNİ ENGELLEMEK VE EK TEDBİRLERİN ALINMASINA YÖNELİK VALİ HÜSEYİN ÖNER BAŞKANLIĞINDA TOPLANTI YAPILDI.

ARDAHAN 11.09.2020, 10:35
5
Ardahan’da Pandemi kurulu toplantısı yapıldı

Koronavirüs salgınının yayılması önlemek, vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek ve ek tedbirlerin alınmasına yönelik Vali Hüseyin Öner başkanlığında toplantı yapıldı.

İçişleri Bakanlığımızın talimatlarıyla 81 ilde eş zamanlı düzenlenen Pandemi Kurulu toplantısı çerçevesinde; Ardahan’da Vali Hüseyin Öner’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Faruk Demir, Vali Yardımcısı Cem Gümrükçü, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı Vekili Yavuz Köse, İlçe Kaymakamları, İl Sağlık Müdürü ve ilgili kurum yetkilileri katıldı.

Toplantıda, Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığının direktifleri doğrultusunda alınan tedbirlerin yanı sıra, ilave tedbirler alınması ve denetimlerin daha sıkı şekilde uygulanması gibi konular görüşüldü. Ayrıca, salgınla mücadelenin aralıksız devam etmesi, halkın daha fazla bilgilendirilmesi, maske, mesafe ve temizlik konularında denetimlerin sıklaştırılması yönünde yeni tedbir kararları alındı.

Vali Hüseyin Öner, toplum sağlığı için Koronavirüs salgınıyla mücadelenin daha etkili bir şekilde yapılması, ilave tedbirler ve denetimler konusunda da taviz verilmemesi talimatında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?