banner119

Adana merkezli 10 ilde organize suç örgütüne operasyon: 136 gözaltı kararı

ADANA MERKEZLİ 10 İLDE ADAM YARALAMA SİLAH VE UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPTIĞI BELİRLENEN ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNE YÖNELİK ŞAFAK VAKTİ OPERASYON DÜZENLENDİ. 136 KİŞİ HAKKINDA ÇIKARILAN GÖZALTI KARARININ ARDINDAN YAPILAN OPERASYONLA ARALARINDA KADINLARINDA BULUNDUĞU ÇOK SAYIDA KİŞİ YAKALANDI.

Abone olbanner90
ASAYİŞ 04.04.2023, 07:37
15
Adana merkezli 10 ilde organize suç örgütüne operasyon: 136 gözaltı kararı

Adana merkezli 10 ilde adam yaralama, silah ve uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen organize suç örgütüne yönelik şafak vakti operasyon düzenlendi. 136 kişi hakkında çıkarılan gözaltı kararının ardından yapılan operasyonla aralarında kadınların da bulunduğu çok sayıda kişi yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, adam yaralama gibi 71 olaya karıştığı tespit edilen, silah ve uyuşturucu ticareti yapan organize suç örgütünün 136 üyesi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Adana, İstanbul, Antalya, İzmir, Kocaeli, Niğde, Mersin, Kayseri, Diyarbakır ve Kırklareli’de şafak vakti operasyon başladı. Söz konusu şüphelilerin evlerine eş zamanlı baskınlar yapıldı. Yapılan baskınlarda yakalanan şüpheliler adli tıp birimindeki sağlık kontrollerinin ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Yorumlar (0)