Diyarbakır’da aynı manzara, yasak olmasına rağmen düğün konvoyları devam ediyor

KORONA VİRÜS VAKALARINDA ARTIŞIN YAŞANDIĞI İLLER ARASINDA YER ALAN DİYARBAKIR'DA, İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ VE VALİLİĞİN ALDIĞI YASAK KARARLAR HİÇE SAYILDI. VATANDAŞLAR, GEÇ SAATLERE KADAR DÜĞÜN YAPIP, DÜĞÜN KONVOYU GERÇEKLEŞTİRDİ. KONVOY, DAHA SONRA YOLLU BİR SÜRELİĞİNE TRAFİĞE KAPATTI.

ASAYİŞ 11.09.2020, 11:33
10
Diyarbakır’da aynı manzara, yasak olmasına rağmen düğün konvoyları devam ediyor

Korona virüs vakalarında artışın yaşandığı iller arasında yer alan Diyarbakır’da, İçişleri Bakanlığının ve valiliğin yasak kararları yine hiçe sayıldı. Vatandaşlar, gece geç saatlere kadar düğün yapıp, ardından da konvoy düzenledi. Düğün konvoyu, daha sonra yolu bir süreliğine trafiğe kapattı. Sözde eğlence, korona virüsün yayılmasına davetiye çıkardı.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler sonrasında 1 Haziran’da normalleşme adımları atılmaya başlanmıştı. 1 Temmuz’da ise yayımlanan genelgeyle düğün salonları uzun bir aradan sonra kapılarını tekrar açmıştı. Yeni normalleşme sürecinde vakaların artış gösterdiği Diyarbakır’da salgınla mücadele kapsamında maske takma zorunluluğu, sosyal mesafe kuralına uyulması ve düğün saatlerine kısıtlama getirildi. Kentte yasak olmasına rağmen düğün saatlerine uyulmadığı ve konvoylar yapılmaya devam ettiği görüldü. Düğün konvoyunun ara ara durup yolu trafiğe kapatması korona virüsün yayılmasına davetiye çıkardı. Yaşananlar kameralara yansıdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?