banner119

Enkaza dönen kentte adeta meydanlar oluştu

KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREMLERDEN EN FAZLA ETKİLENEN HATAY’DA ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI VE AĞIR HASARLI BİNALARIN YIKIMLARI DEVAM EDERKEN, BİNALARDAN BOŞALAN ALANLAR ADETA MEYDANA DÖNÜŞTÜ.

Abone olbanner90
ASAYİŞ 11.04.2023, 10:22
4
Enkaza dönen kentte adeta meydanlar oluştu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en fazla etkilenen Hatay’da enkaz kaldırma çalışmaları ve ağır hasarlı binaların yıkımları devam ederken, binalardan boşalan alanlar adeta meydana dönüştü.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden en çok etkilenen Hatay’da enkaz kaldırma çalışmalarına devam ediliyor. AFAD koordinesinde günlük 300 bin seferle hafriyat taşınan kentte 10 binin üzerinde enkaz kaldırma çalışması yapılıyor. En büyük yıkımı yaşayan Hatay’ın Antakya ilçesinde acil yıkılması kararlaştırıldıktan sonra yıkım işlemi de gerçekleştirilen binaların yerini boş alanlar aldı. Binlerce insanın yaşadığı ve kent hayatının merkezi olan sokaklar yerini sessiz meydanlara bıraktı.

Öte yandan, yıkımların devam ettiği kentten toz bulutlarının yükselmesi de dikkat çekti. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Hatay’daki enkaz meydanları dron ile görüntülendi.

Kentte yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarına devam ediliyor.

Yorumlar (0)