Kocaeli’de düzenlenen PKK/YPG operasyonunda yakalanan 4 kişi tutuklandı

KOCAELİ’DE JANDARMA EKİPLERİ TARAFINDAN PKK/YPG SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜNE YÖNELİK DÜZENLENEN OPERASYONDA GÖZALTINA ALINAN, SURİYE’DE ÖRGÜT ADINA SÖZDE KOMUTANLIK VE EĞİTİM SORUMLUSU OLARAK GÖREV YAPTIĞI İDDİA EDİLEN ŞAHSIN DA ARASINDA OLDUĞU 4 KİŞİ TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ.

ASAYİŞ 20.10.2020, 16:34
13
Kocaeli’de düzenlenen PKK/YPG operasyonunda yakalanan 4 kişi tutuklandı

Kocaeli’de jandarma ekipleri tarafından PKK/YPG silahlı terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, Suriye’de örgüt adına sözde komutanlık ve eğitim sorumlusu olarak görev yaptığı iddia edilen şahsın da arasında olduğu 1’i kadın 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından PKK/YPG silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, örgüt üyesi oldukları iddia edilen şahısların Körfez ilçesinde belirlenen adreslerine operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda örgüt adına Suriye’de sözde komutanlık ve eğitim sorumlusu olarak görev yaptığı iddia edilen W.M. ile M.A., R.İ., C.O. isimli örgüt üyesi olduğu iddia edilen 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheliler Kocaeli İl jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Şahıslar burada tamamlanan işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahısların 4’ünün de tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?