SEO Nedir?

SEO Nedir?

Abone olbanner90
BİLİM VE TEKNOLOJİ 20.05.2021, 15:57 Vadi sağdıç
31
SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir arama motorunun organik sıralamalarında yer almak için bir web sitesine hedeflenmiş trafik alma uygulamasıdır. Stratejik bir pazarlama planı doğrultusunda gerçekleştirilen bu çalışmanın amacı siteye daha çok odaklı ziyaretçi almak ve sitede gezinen tüm potansiyel müşterilere en iyi deneyimi yaşatmak dolayısıyla üst sıralarda kalıcı olarak listelenmektir. SEO ile ilişkili yaygın işler arasında yüksek kaliteli içerik oluşturmak, belirli anahtar kelimeler etrafında içeriği optimize etmek ve geri bağlantılar oluşturmak örnek olarak verilebilir.

Diğer bir deyişle:

SEO, bir sitenin arama sonuçlarının organik (ücretsiz) sıralamasını iyileştirmekle ilgilidir.

Google'da (veya başka bir arama motorunda) bir şey aradığınızda, bir algoritma, o arama motorunun "en iyi" sonuç olarak gördüğü şeyi size sunmak için gerçek zamanlı olarak çalışır.

Özellikle, Google, aramanızı en iyi şekilde yanıtlayacak bir dizi sonuç bulmak için "yüz milyarlarca" sayfalık dizinini tarar.

SEO, dijital pazarlamanın temel bir parçasıdır çünkü insanlar her yıl trilyonlarca arama yapar ve bunun sonucunda genellikle ticari amaçla ürünler ve hizmetler hakkında bilgi bulurlar. Arama genellikle markalar için birincil organik trafik kaynağıdır ve diğer pazarlama kanallarını tamamlar. Arama sonuçlarında rakiplerinizden daha yüksek görünürlük ve daha yüksek sıralama, kâr hanenizde önemli bir etkiye sahip olabilir. Kısacası, SEO sizi görünür kılar.

Unutmayın, Magna Ajans, köklü bir Dijital Pazarlama Ajansı olarak, birçok müşterisini yüzlerce, hatta binlerce kelimede daha görünür yapmış, web sitelerine aldıkları odaklı trafiği kat kat arttırmış, dijital reklam maliyetlerini düşürerek daha ucuza daha fazla kitleye ulaştırmıştır. Magna Ajans tarafından sunulan Dijital Pazarlama Hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner92

Malatya oto kiralama

Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:36
Öğle 12:34
İkindi 15:48
Akşam 18:21
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P