banner107

Apple iWatch’tan Büyük Kazanç Elde Edecek

Akıllı telefonun öncüsü olan Apple’ın yeni gözdesi iPhone 6 merakla bekleniyor. Neredeyse her gün iPhone 6 hakkında sızıntı haberler ve fotoğraflar ortaya çıksa da, henüz cihazın resmi olarak ne zaman tanıtılacağını bilmiyoruz. Teknik özelikleri hakkında da çeşitli söylentiler olan yeni iPhone’un nasıl olduğunu görebilmek için biraz daha beklememiz gerekecek sanırım. Apple’ın merakla beklenen bir diğer cihazı ise ilk akıllı saati olacak. Cihazın adının iWatch olması bekleniyor ancak Apple’un bir süpriz yapması da muhtemel.

Abone olbanner90
Teknoloji 10.06.2014, 20:57 10.06.2014, 20:57
273
Apple iWatch’tan Büyük Kazanç Elde Edecek
 Bir yatırım firması olan UBS’ye göre Apple piyasaya süreceği akıllı saati ile piyasada tam anlamı ile bomba etkisi yaratacak. UBS’nin öngörüsüne göre Apple’ın akıllı saatinin perakende fiyatı 300 dolar olacakmış. Şirketin diğer bir tahminine göre ise 2015 yılında 21 milyon, 2016 yılında ise 36 milyon adet iWatch’un satılacağı ön görülüyor. Bu durumun Apple’ın hisselerini oldukça olumlu etkileyeceği de açıkça söylenebilir.

UBS doların durumuna göre, Apple’ın iWatch’tan 2015 yılında 6.5 milyar dolar, 2016 yılında ise 11 milyar dolar gelir sağlayacağını da öngörülerine ekliyor. Öte yandan iWatch’un iPad’e göre çok daha fazla satılacağı da söyleniyor.

En az iPhone 6 kadar merakla beklenen iWatch’un Apple’a kazandıracağı gelirlerin yanı sıra giyilebilir cihaz piyasasında da büyük bir etki yaratacağını söylemek mümkün. Cihazın teknik özelliklerini veya şeklini bile bilmiyorken ortaya çıkan bu tahminler bizleri harika bir akıllı saatin beklediğinin habercisi olarak karşımıza çıkıyor.

scroll.

Yorumlar (0)