Bayanlar İçin Kol Saati Modelleri

Bayanlar için hazırlanan kol saati modelleri son derece zevklidir.

Abone olbanner90
Teknoloji 07.11.2014, 21:12 07.11.2014, 21:12
562
Bayanlar İçin Kol Saati Modelleri
 Adidas, Aerowatch, Alessi, Ann Taylor, Armani, Beverly Hills Polo Club, Tommy Hilfiger, Welder, Upwatch, Toywatch, Miss Sixty, Micheal Kors, Momentus, Moschino, Versace, Guess, DKNY, Marc Jacobs, Maserati, Lorus, Hermes, Harley Davidson, Escape, Esprit, Escada, Ferrari, Casio, Burberry, Calvin Klein ve Bulova gibi markaların bayan saat modellerinden seçimler yapabilirsiniz.


Bu anlamda, piyasada birbirinden farklı model seçenekleri bulunmaktadır. Taşlı modeller özellikle gün içinde süslenmeyi ve pırıltıyı seven bayanlar tarafından tercih edilebilir. Öte yandan, bu saat modelleri akşam için de rahat kullanımlıdır. Özellikle, abiye kıyafetlerinizle taşlı, pullu veya sim detaylı saat modellerini alabilirsiniz. Renkli kordon ve ekranı olanları da rahatlıkla seçmeniz mümkündür. Bayanlar için erkeklere nazaran daha fazla model zenginliği bulunmaktadır. Bu anlamda, çok özel ve tasarım modelleri de seçmeniz mümkündür. Saat modelleri inceleyin ve en güzel saatleri kendiniz için seçin. Malzeme seçenekleri de son derece zengin olup, koleksiyonlar size özel hazırlanmaktadır.


Saatin Tarihçesi

Hayatımızın her anında, hatta günümüzde, her dakikamızda ihtiyaç duyduğumuz şey; saat. Peki ya hiç düşündük mü hayatımızda bu kadar etkili olan şeyin, saatin tarihçesini, nasıl ortaya çıktığını? Eminiz ki pek bir kişi düşünmemiştir bunu.

Saatin tarihçesine gelecek olursak; saati ilk kullananlar Mısırlılardır. Milattan Önce 4000li yıllarda yaşayan Mısırlılar, Güneşin her gün aynı anlarda doğduğunu fark ettiler.

Bunu onlara bildirebilecek bir bildirgeç yapma gereği duydular. Şimdi söyleyeceğim saat, dünyada ki ilk saattir. Nasıl yaptılar ilk saati? İlk saati, yarım metre boyutunda ki bir çubuğu yere diktiler. Güneşin gün içerisinde ki hareketlerinden oluşan gölge boyutlarına ve gölgenin düştüğü açıya göre saatin kaç olduğunu ve günün hangi kısmında olduklarını bildiler. Tabi bu saat geceleri faaliyet gösteremediği için pek uzun ömürlü olmadı daha doğrusu olamadı. Çünkü güneş sayesinde işleyen saat güneş battıktan sonra işlemiyordu ve insanlar buna da birçok çözüm aramaya başladılar. Buldukları çözümler de farklı türde saatleri icat etmek oldu.

HediyeSaati.Com Yeni Sezon Modelleri

Yorumlar (0)