BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANESİ KİTAPSEVERLERİ BEKLİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi, birbirinden ünlü yazarların romanları, hikayeleri, sanat tarzında kitaplar, ders kaynakları ve ansiklopediler ile toplam 9 bine yakın kitapla Kongre ve Sergi Sarayı’nda Mersinli vatandaşlara hizmet veriyor.

Abone olbanner90
Bilim/Teknoloji 28.11.2016, 21:17 28.11.2016, 21:18 Vadi sağdıç
287
BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANESİ KİTAPSEVERLERİ BEKLİYOR
 Kitap ihtiyaçlarını bağışlar sayesinde karşılayan kütüphane, ellerinde bulunan fazla ve benzer kitapları da ihtiyacı olan okullara gönderiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi’nde farklı türden kitaplıklar bulunuyor. Bunlar arasında Atatürk, Mersin, tarih kitaplığı ve görme engellilerin faydalanabileceği kitaplıklar dikkat çekiyor. Kütüphanedeki Mersin kitaplığı Mersin’in önemli yazarlarını, şairlerini okuyucular ile buluşturuyor. Mersin’in tarihini, turizmini, kültürünü ve diğer bütün yönlerini anlatan kitaplar sayesinde okuyucular Mersin’i yakından tanıma fırsatına erişiyor.

Ayrıca kütüphanede bulunan süreli yayınlar, dergiler, günlük ve haftalık gazeteler sayesinde vatandaşlar hayatın gündelik akışını takip etme fırsatı buluyor.

Toplam 760 üyesi bulunan kütüphaneye her yaştan ve her kesimden vatandaş geliyor. 2016 yılının Mayıs ayında açılan kütüphane sınava girecek öğrencilere, her konuda araştırma yapmak isteyen meraklılara, emeklilere, görme engelli bireylere ve okumayı seven tüm Mersinlilere hizmet veriyor.

Kütüphane, konuklarına hem sessiz, sakin ders çalışma imkanı hem de güzel dostlukların oluşabileceği sosyal bir ortam sunuyor. Kütüphanede bulunan kabartmalı kitaplar ve görme engellilerin kullanabileceği tarzda bir bilgisayar sayesinde engelli vatandaşlar da okuma ve araştırma ihtiyaçlarını gideriyor. 

Ödünç Kitap Sistemi ile kütüphaneden kitap almak isteyen vatandaşlar kütüphaneye üye olmak zorundalar. Üye olduktan sonra 15 günlüğüne kitapları alabilen okuyucular, daha sonra okudukları kitapları kütüphaneye teslim edip isterlerse başka kitap alabiliyor.

Gerek öğrenciler, gerekse orta yaşın üzerindeki vatandaşlar bir kafede veya bir kahvehanede boşa vakit harcamaktansa buraya gelip zamanlarını dolu dolu geçirmeyi tercih ettiklerini belirtiyorlar.

Vatandaşlar kütüphaneden pazar günü hariç haftanın diğer bütün günleri sabah saat 08.30 ile akşam saat 18.00 arasında faydalanabiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?