Facebook teşekkür et videosu nedir? Nasıl çalışır?

Facebook arkadaşına teşekkür et videosu nedir? Nasıl çalışır?

Abone olbanner90
Teknoloji 16.11.2014, 18:52 16.11.2014, 18:52
1376
 Dünya çapında 1.35 milyar üye sayısına ulaşan Facebook, yeni servislerle etki alanını geliştirmeye çalışıyor. Firmanın kullanıma sunduğu Teşekkür Et  - Say Thanks hizmeti de bunlardan biri. Adından da anlaşılacağı gibi arkadaşların birbirlerine olan minnetarlıklarını ifade etmeye yarayan Teşekkür Et servisinde ortak fotoğraf ve paylaşımlardan bir dakikalık bir video hazırlanıyor.

Videoda o iki kişinin ortak paylaştığı fotoğraflar bulunabildiği gibi üyenin kendisi başka fotoğraflar da yükleyebiliyor. Oluşturulan videonun bazı yerlerinde yazılar da çıkıyor. Facebook tarafından otomatik olarak oluşturulan videodaki bu yazılar şimdilik İngilizce.

Videolar iki farklı temada hazırlanabiliyor: Biri 'Old Friend' diğeri ise 'Friends'. Temaları farklı kurgu ve cümlelerle oluşturulduğu için videolar da farklı oluyor. Yeni servis mobil cihazlar üzerinden de kullanılabiliyor ve oluşturulan video yine Facebook üzerinden paylaşılabiliyor.

https://www.facebook.com/thanks adresinden kullanılabilen yeni servis sayesinde istenen arkadaş için özel videolar oluşturulabiliyor.Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook yeni bir uygulamaya daha imza attı. Facebook’un son yeniliği ise “Teşekkür Et” videoları oldu. 
Facebook arkadaşına teşekkür et videosu nedir? Nasıl çalışır?
 
 
Facebook gelişmeye geliştirmeye devam ediyor. Öncelikle messenger üzerinden sesli görüntülü konuşmayı getiren firma şimdi ise ilginç ama güzel bir uygulamaya adım atıyor. 
 

 
Artık facebook üzerinden arkadaşlarınıa teşekkür videosu gönderebileceksiniz. Nasıl mı? Haberimizde
 
Dünyanın en çok kullanılan popüler sosyal ağı Facebook her geçen gün kendisini yenilemeye devam ediyor.
 
Facebook’un yeni duyurduğu Teşekkür Etyeniliği sayesinde kullanıcılar, istediği kişilere kişiselleştirilmiş videolar gönderebiliyor.
 
Bu yıl içerisinde dev sosyal ağ Facebook, 10. yılına özel olarak kullanıcılarına hatıralarını tazeleten video özelliğini yayınlamıştı. Anlaşılan Facebook, bu söz konusu özellik ile yakaladığı başarıyı benzer çalışmalarla devam ettirmeyi planlıyor. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Facebook, son olarak ‘Teşekkür Et’ özelliğini duyurdu.
 
‘Say Thanks’ adını taşıyan bu yenilik sayesinde kullanıcılar, istediği arkadaşlarına kişiselleştirilmiş teşekkür videosu gönderebiliyor. Kişiselleştirilmiş videolar hazırlama ve bu videoları sevdiğiniz arkadaşlarınıza gönderebilme fırsatı sunan bu yeni özellik, şu anda mobil ve masaüstü sürümlerinde kullanılabiliyor. 
 
Bunun için ilk olarak hazırlanan sayfada istenilen kişinin seçilmesi gerekiyor. Ardından birden fazla tema seçeneği ve fotoğraflar ayarlanarak kişiselleştirilmiş video hazırlanıyor. Son olarak da paylaşım gerçekleşiyor.

Kaynak: Facebook
Yorumlar (0)