Lefkoşa Mezarlığında Büyülü kaşık ve tarak

KKTC Lefkoşa mezarlığında, mezar içerisinden çıkan büyülü kaşıklar, şaşkınlığa yol açtı.

Abone olbanner90
Teknoloji 09.02.2016, 01:48 09.02.2016, 02:54
2350
Lefkoşa Mezarlığında Büyülü kaşık ve tarak

 BİR BU EKSİKTİKıbrıs'ta “Bir bu eksikti” dedirten olay, kısa süre önce hayatını kaybederek Lefkoşa Mezarlığı’na defnedilen bir vatandaşın mezarından, iki tane büyükaşık çıktı.


Dün sabah saatlerinde, mezarlığın mermer işlerini yapmak için ustaların kabrin üzerinde bulunan toprakları düzeltmek istediği sırada, mezar içerisinden çıkan kaşıklar, ilk başta mozaik ustalarına tuhaf gelmese de, daha sonra öğrendikleriyle şok oldular.


ÜZERLERİNE İSİM YAZIYOR


İşçiler, kaşıkların üzerlerinde bayanın adı ve doğum tarihi ile erkeğin adı ve doğum tarihi yazılı iki kaşık olduğunu fark ettiklerinde, yapılanın “Kaşık büyüsü” olduğuna inanılan eski bir büyü yöntemi olduğunu anladılar.


Kaşıkların, “Kaşık büyüsü” adı verilen ve iki ayrı çifti birleştirmek veya ayırmak maksadı ile yapılan bir büyü olduğunu belirten işçiler, bir o kadar daha şaşkınlık içerisinde kaldılar.


MEZARA GÖMÜP, BİRLEŞECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYORLAR


Edindiğimiz bilgiye göre, “Kaşık büyüsü” denilen bir büyü yapan bir kişinin, mezar içerisine gömdüğü düşünülen kaşıkların, kaşıkların duruş şekillerine göre ayrılmak veya birleşmek amacı ile yapıldığını, mezardan çıkan kaşıkların ise bir birlerine dönük şekilde bulunduğunu ve bu da kavuşmak için yapıldığının belirttiğini öğrendik.


Çiftleri birleştirmek amaçlı, yeni ölen bir kişinin mezarına gömülen kaşıklar, ayrılan çiftleri birleştirmek yada mutlu bir çifti ayırmak için yapıldığını inanılan eski büyü yöntemlerinden biri olarak inanılıyor.
Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır?


Kaşık büyüsü pek çoğunuzun adını duyduğu ve toplumumuz tarafından oldukça adı fazlaca bilinen bir tür büyü ritüelidir, bu yazımda sizlere kaşık büyüsü nedir, kaşık büyüsü nasıl yapılır bu konular hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.


Öncelikle kaşık büyüsündeki amaç iki türlüdür. Birinci sebep kişileri ayırmak içindir diğer sebep ise tam tersine kişileri barıştırmak yada sevgilerini karşılıklı olarak artırmak için yapılır. Bu yönden kaşık büyüsünün hem pozitif etkileri hemde negatif etkileri mevcuttur.


Bazen ayrılanları birleştirmek kaşık büyüsünün konusu olduğu gibi bazende tam aksi sevenleri ayırmak kaşık büyüsünün konuları amaçları arasına girer. Bu nedenle buradan iki anlam çıkarmak mümkündür. Kaşık büyüsünün 2 amacı vardır, ayırmak ve birleştirmek.


Kaşık büyüsünde uygulanan metod oldukça kolaydır. Öncelikle bir çift tahta kaşık kullanılarak ayrıca bir parça bez yardımı ile gayet kolay medyumlar kaşık büyüsü hazırlayabiliyorlar. Elbette kaşık büyüsünün de kendisine ait duaları ve bir takım ritüelleri vardır. Onları burada yazmayacağım.


Kaşık büyüsünde bir çift kaşık kullanıldığını az önce söylemiştik. Bu kaşıklar bir bez parçası ile iki kaşığın sırt sırta vermesi şeklinde bağlanması ile kişilerin ayrılması amaç edilir yada kaşıkların iç taraflarının bir birlerine bakması sağlanarak bağlandığında kişilerin sevgi ile birbirlerine bağlanması amaç edilir. Yani kaşıkların bağlanışında ki pozisyona göre kaşık büyüsü etkisini gösterir.
Yorumlar (0)

banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner109