MARATON SPORCULARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ‘Uluslararası Mersin Maratonu’ gerçekleştirilen panelle öğrencilere tanıtıldı.

Abone olbanner90
Bilim/Teknoloji 10.12.2016, 20:20 10.12.2016, 20:21 Vadi sağdıç
130
MARATON SPORCULARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
 Doğa Koleji’nde düzenlenen panelde, Mersin Maratonu boyunca bilgilendirme yapan ve maratonun sunuculuğunu üstlenen Osman Atakan Tekin ve geçen yıl düzenlenen Uluslararası Mersin Maratonu birincisi Sulti Gure Tımbre, üçüncüsü Argachew Assefa Tola ve beşincisi Kefyalew Deja Burıse öğrencilere 11 Aralık 2016 tarihinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Mersin Maratonu ile ilgili bilgi vererek, öğrencilerin sorularını cevapladı.

Öğrenciler tarafından yoğun katılımın gösterildiği panel öncesi 2. Uluslararası Mersin Maratonu’nun sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim sonrasında Osman Atakan Tekin tarafından öğrencilere maraton tarihi, kategoriler ve özellikleri ile parkur bilgileri anlatılırken, maratona katılım şartları ve kayıt işlemleri ile ilgili bilgi verildi.

Sporun insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ve önemini vurgulayan Tekin, her yaşta insanın spor etkinliklerine katılması gerektiğini ifade ederek, öğrencileri 17 bin kişi tarafından kayıt yaptırılan 2. Uluslararası Mersin Maratonu’na davet etti. Tekin, “Sportif etkinlikler şehirlere sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda değer katıyor. Sizler de Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimizde gerçekleştirilen ve Avrupa’da 5 yıldız almaya layık görülen bu maratona aileniz ve arkadaşlarınızla beraber katılım sağlamalı, o atmosferi tatmalısınız” dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Etiyopyalı sporcular Sulti Gure Tımbre, Argachew Assefa ve Kefyalew Deja Burıse ise maraton öncesi yaptıkları hazırlıklar ve maraton süreci hakkında öğrenciler tarafından sorulan soruları cevapladılar.  8 yıldır maraton koşan ve geçtiğimiz yıl Mersin Maratonu’nu 2 saat 27 dakika ile tamamlayarak birinci olan Sulti Gure Tımbre ise öğrencilere maraton öncesi idmanlı olmanın, bol su tüketmenin ve tüketilen gıdalara dikkat etmenin önemli olduğunu söyledi. 

Panel sonrası Osman Atakan Tekin ve sporculara öğrenciler tarafından çiçek verildi. 

Panel, 8 Aralık 2016 tarihinde Deniz Ticaret Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Koleji’nde de düzenlenecek.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?