MESKİ SU TASARRUFU EĞİTİMLERİ İLE BİNLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla; Aydıncık, Bozyazı ve Anamur İlçelerinde Lise ve İlköğretim okullarında 3 bin 250 öğrenciye eğitim semineri verildi.

Abone olbanner90
Bilim/Teknoloji 03.12.2016, 15:11 03.12.2016, 15:13 Vadi sağdıç
248
MESKİ SU TASARRUFU EĞİTİMLERİ İLE BİNLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞTI
 MESKİ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumlarda; Diş fırçalama, Su tasarrufu ve hijyen konularda bilgiler verildi. Öğrencilerle birlikte seyredilen animasyon filimler ile öğrenciler MESKİ´nin hizmetlerini yakından tanıma fırsatı buldular.  MESKİ’nin faaliyetleri ve  Su Tasarrufu konularında öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Eğitim sonunda Öğrencilere MESKİ´nin hazırladığı tanıtım broşürleri ve hediyeler dağıtıldı.

 

 MESKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, " Yaptığımız su bilinci ve su tasarrufu eğitimleri ile binlerce öğrenciye ulaştık. Su kaynaklarımız bilinçsiz kullanım sebebiyle büyük bir hızla tüketiyoruz. Amacımız öğrencilerimizi bilinçlendirerek geleceğimizi koruma altına almaktır. MESKİ olarak, onlara daha yaşanabilir bir Mersin, daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Su tasarrufu konusunda bilinçli bir nesil yetiştirme için eğitimlerimize devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de okullardaki eğitimlerimiz, velilerin katılımları da sağlanarak devam edecektir. " denildi.

Yorumlar (0)
banner92

Malatya oto kiralama

Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P