Silifke Belediyesi E-Belediyecilik sistemine geçti

Silifke Belediyesi,  çağın gereklerinden birisi olan e-belediyecilik sistemine geçerek, vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlamaya başladı.

Abone olbanner90
Bilim/Teknoloji 03.12.2016, 15:04 03.12.2016, 15:08 Vadi sağdıç
244
Silifke Belediyesi E-Belediyecilik sistemine geçti
 İlçe halkı bundan böyle www.silifke.bel.tr adresi üzerinden e-belediye sistemine giriş yaparak emlak, Çevre Temizlik Bedeli, arsa rayiç bedelleri, bina birim değerleri, bina aşınma payları ve tarifeleri gibi pek çok bilgiye erişip işlem yapabildiği gibi, şahsi talep ve önerilerini de Silifke Belediyesi’ne iletilebilecek.

“SÖZ VERDİĞİMİZ HER BİR YENİLİĞİ GETİRİYORUZ”

İlçe halkına söz verdikleri bir hizmeti daha hayata geçirdiklerini belirten Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, e-belediyecilik sisteminin vatandaşa büyük kolaylık sağladığını ifade ederek, “Çağımızın gerektirdiği teknolojik imkânları kullanarak, vatandaşımıza hizmetin en güzelini, en kalitelisini ve en kolayını sunmak gayesiyle çıktığımız yolda bugün önemli bir yol kat ettik. Bu anlamda vatandaşlarımızın belediyelerine en kolay şekilde ulaşabilmeleri, daha iyi hizmet alabilmeleri ve başta ödemeler olmak üzere belediye ile ilgili her türlü iş ve işlemlerine internet ortamında ulaşabilecekleri e-belediye uygulamasına geçtik. Halkımıza söz verdiğimiz gibi e-belediyecilik sistemini kullanıma sunduk” dedi.
İşlemler Artık Daha Kolay
Sisteme yönelik bilgi veren Başkan Turgut, “Artık gerek ilçemizde, gerekse başka illerde yaşayan hemşerilerimiz emlak, ÇTV ve kira bedelleri gibi hizmetlerimize internet üzerinden ulaşarak işlem yapma imkânına kavuştu. Pek çok ödemelerin kredi kartı ile yapılabildiği günümüzde vatandaşlarımızın belediye ile ilgili birçok işlemlerini yapmak için artık evlerinden ya da çalıştıkları mekânlardan çıkmalarına gerek kalmadı. 7/24 günün her saati belediyemizin resmi internet sitesi www.silifke.bel.tr adresinde yer alan ‘e-belediye’ butonundan giriş yaparak vatandaşlarımız hizmet alabiliyorlar” dedi.
e-belediyecilik Bir Başlangıç
İnteraktif hizmet kapsamındaki e-belediyecilik sisteminin Silifke Belediyesi’nin yenilik çalışmalarında bir başlangıç olduğunu açıklamalarına ekleyen Turgut, Silifke Belediyesi’nin kurumsal kimlik yapısına uygun, vatandaşa ulaşma ve bilgi edinme noktasında daha aktif bir sistemi hayata geçirerek yeni resmi internet sitemizi de hayata geçirdik. Gün geçtikçe sitemizdeki güncellemelerimiz de devam edecek. Bu anlamda e-belediyecilik sisteminin ve teknolojik anlamda yaptığımız yeniliklerin ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner92

Malatya oto kiralama

Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 18 Ekim 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:36
Öğle 12:34
İkindi 15:48
Akşam 18:21
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P