Twitter ve Instagram Paylaşımlarımız ruh halimizi yansıtıyor!

Bir fotoğrafta ne vardır? San Francisco merkezli içerik pazarlama şirketi Chute'ın yeni araştırmasına göre eğer Twitter ve Instagram'a yüklüyorsanız fotoğraflarda genelde mutluluk mesajı vardır.

Abone olbanner90
Bilim/Teknoloji 01.06.2014, 11:46 01.06.2014, 11:46
370
Twitter ve Instagram Paylaşımlarımız ruh halimizi yansıtıyor!
 Şirket yazılı tweetlere kıyasla fotoğraf tweetlemenin dört kat daha fazla olumlu mesaj yolladığını buldu. Aynı zamanda yazılı tweetlerin olumsuz mesaj yollama olasılığının fotoğraf tweetlere kıyasla iki buçuk kat daha fazla olduğu da belirtildi.
 
Chute, Instagram ve Twitter'da Nike, McDonald's ve Delta'nın da içinde bulunduğu 30 büyük markadan bahseden fotoğraf ve tweetleri analiz etti.
 
Chute'ın araştırmasına göre, örneğin Nintendo ile ilgili fotoğrafların yüzde 95'i olumluyken, 2 tanesi nötr ve 3 tanesi de olumsuzdu. Ancak Nintendo'dan bahseden yazılı tweetlerin 27'si olumlu, 76'sı nötr ve 7 tanesi olumsuzdu.
 
Chute'ın kurucularından Ranvir Gujral, "Uçağınızın rötar yaptığını Twitter'da yazmak kolay. Ancak bunu Instagram'da belirtmek biraz daha zor," ifadesini kullandı.
 
Ayrıca tüketiciler müşteri hizmetleri temsilcilerinin Twitter'daki kızgılık mesajlarına giderek daha fazla cevap verdiklerini fark etmeye başladı. Gujral, bu durumun Twitter'ın şikayet yollama platformu olarak kullanıldığını gösterdiğini belirtti.
 
Ancak fotoğrafların doğal olarak istek uyandıran bir havası var. Gujral, "Yeni aldığım bir kıyafetle selfie çekip internete koyarsam bunu olumlu sayabiliriz. Ama bunun hakkında tweet atacak olsam, mesajın olumlu olabilmesi için 'yeni kıyafetimi çok seviyorum' yazmam lazım," bilgisini paylaştı.
Yorumlar (0)