banner107

Twitter ve Youtubeun Ardından Google+ da Kapatıldı

Twitter ve Youtubeun ardından şimdi de Google+a erişim engellendi.

Abone olbanner90
Teknoloji 12.06.2014, 11:58 12.06.2014, 11:58
543
Twitter ve Youtubeun Ardından Google+ da Kapatıldı
Mahkeme kararıyla yasaklanan ve haftalarca erişim sağlanamayan Twitter ve YouTubeun ardından TİBin bu kez de Googleın sosyal ağı Google Plusa tedbir uyguladığı ve siteyi erişime kapattığı ortaya çıktı.

DNS ayarlarını değiştirmeyen veya VPN uygulamalarını kullanmayan kullanıcılar plus.google.com adresine girmeye çalıştığında siteye erişim sağlayamıyor.

Kararı BTKnın internet sitesi sorgulama sayfasında kontrol ettiğimizde ise TİBin site üzerinde idari tedbir uyguladığı ortaya çıkıyor:

"5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (plus.google.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının 10/06/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-113227 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır."

TEKNİK SORUN ERİŞİMİ ENGELLEDİ

Googlea yakın bir kaynağa göre yaşanan teknik hatadan dolayı site kapatıldı. Buna göre internet servis sağlayıcılar ile Telekomünikasyin İletişim Başkanlığı (TİB) arasında bir teknik sorun yaşandı. Başka bir deyişle YouTube veya Twitterın kapatılmasında olduğu gibi içerik sebebiyle bir idari tedbir karari uygulanmadı. Şu anda TİB yetkilileri konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

BİRKAÇ SAATE TEKRAR ERİŞİME AÇILABİLİR

Teknik sorun yüzünden kapanan sitenin sorunun ortadan kalkmasıyla birlikte birkaç saat içinde tekrar erişime açılması bekleniyor.

Yorumlar (0)