14 Ekim 1979 Mersin 
Uzun süre sanatçıların stylingini, imaj makerlığını, makjözlüğünü, kuaförlüğünü, fotorafçılığını ve modelistliğini yaptı. 2006 senesinde tanıştığı Hande Yener'in Hande Maxi adlı elektronic soundlı maxi single'ında sanatçının fotorafçılığını, imaj markerlığını ve stylingini yaptı. 
Hande Maxi'den itibaren Hande Yener ile çok samimi olan Kemal Doğulu, sanatçının bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, imaj markerlığını, stylingini, fotorafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi. Şarkıcılığa başlaması ise bir gün Hande Yener, konserine kendi vokalisti gelmeyince Kemal Doğulu da çok cesurca "Ben bu konserde vokalistliğini yaparım. Zaten kulağım da çok iyi. Gör, bak; konserden sonra sen bile çok şaşıracaksın." diyerek müzik yolculuğuna başladı. Hande Yener ve Erol Temizel Kemal Doğulu'yu çok beğenip proje yapmaya karar verdiler. Bunun sonuncunda da Kemal Doğulu 2008 Yılının Ocak Ayında "1 Yerde" adını verdiği verdiği elektronic soundlu maxi single çıkardı. Maxi single'ın ilk klibi olarak maxi single ile aynı ismi taşıyan "1 Yerde" adlı şarkıya çekildi ve yayına girmesinden kısa süre sonra bütün müzik kanalarında yayınlanmaya başladı. Şubatın başlarında MTV Türkiye'de yayınlandı. 
Martın başında ise MTV'nin bütün dünyada yayınlanan kanalında yayınlandı ve kısa süre sonra World Chart Exskpress (World Top 10) listesinde de 1 numaraya kadar yükseldi, 4 hafta üst üste 1 numarada yer aldı. Maxi single'ın 2.klibi ise "Nedense, Nedense?" adlı şarkıya çekildi. Klip Temmuz sonunda çekildi ve 3 Ağustos 2008 Pazar günü de ilk kez Kral Tv'de yayınlandı. 4 Mart 2009 Çarşamba günü 2.Projesini Albüm olarak piyasaya sürecek. Bu 2.Albümünde ise Kemel Doğulu çok faklı soundlar deneyerek yurt dışına açılmayı planlıyor. 
Maxi Single'ın Şarkı Listesi 
1. 1 Yerde (Orijinael Version) 04.24 
2. Nedense, Nedense? (T-ekspess Mix) 05.31 
3. 1 Yerde (Erol Temizel Mix) 04.48 
4. Nedense, Nedense? (Orijinael Version) 05.03 
Klipleri 
Bir Yerde (12 Ocak 2008 Cuma) 
Nedense, Nedense? (3 Ağustos 2008 Pazar) 
Diskografi 
Bir Yerde (12 Ocak 2008 Cuma) 
TBA (4 Mart 2009 Çarşamba)