Başbakan Erdoğan, Avusturya Dışişleri Bakanını Kabul Edecek

- Erdoğan, Viyana ziyareti sırasında kendisiyle ilgili demeç veren ve tepkiler üzerine geri adım adan Avusturya Dışişleri Bakanı Kurzu kabul edecek.

Abone olbanner90
Dünya 16.06.2014, 19:19 16.06.2014, 19:19
241
Başbakan Erdoğan, Avusturya Dışişleri Bakanını Kabul Edecek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Viyana ziyareti sırasında kendisiyle ilgili bir gazeteye demeç veren ve gelen tepkiler üzerine geri adım adan Avusturya Dışişleri Bakanı 28 yaşındaki Sebastian Kurzu kabul edecek. Başbakan Erdoğan, Cuma günü Viyanada Dışişleri Bakanı Kurz ile bir araya gelecek.

BAŞBAKANIN ZİYARETLERİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Perşembe günü Avusturya ve Fransaya gidiyor. Avusturya ve Fransada temaslarda bulunacak olan Başbakan Erdoğan, UETTde tarafından düzenlenen etkinliklerde Türk vatandaşlarına hitap edecek.

GERİ ADIM ATMIŞTI

Başbakan Erdoğan, Viyana ziyareti sırasında Almanya konuşmasındaki sözlerini tekrar edip Avusturyadaki Türkleri "böleceği" kaygısını bir gazeteye verdiği "Erdoğanı açıkça uyarıyorum" demeciyle dile getiren ve gelin tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalan Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurzu da kabul edecek.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Başbakan Erdoğanın Avusturyanın başkenti Viyanada Avusturya Dışişleri Bakanı Kurzu kabul edeceği bildirildi.

"ERDOĞANI AÇIKÇA UYARIYORUM DEMİŞTİ"

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, bir gazeteye yaptığı açıklamada, "Erdğanı açıkça uyarıyorum; Avusturya toplumunu bölemez. Erdoğanı buradaki Türklere Almanca öğrenin ve Avusturyaya sadık kalın gibi doğru şeyler söyleme sorumluluğu var. Ama Almanyadaki gibi bir konuşma olursa, buradaki Türklerin zararına olur" demişti.
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?