Bingölde BDP-Alperen Gerginliği: 1 Polis Yaralı

- Bingölden, Diyarbakırın Lice İlçesine gitmek isteyen Alperenler Ocakları üyeleri izin verilmeyince ortalık karıştı. Olaylarda 1 polis yaralandı.

Abone olbanner90
Dünya 13.06.2014, 19:22 13.06.2014, 19:22
755
Bingölde BDP-Alperen Gerginliği: 1 Polis Yaralı
Bingölden, Diyarbakırın Lice İlçesine gitmek isteyen Alperenler Ocakları üyeleri izin verilmeyince kente dönüp BDP binasını taşladı. Çıkan olaylarda 1 polis memuru başına isabet eden taşla yaralandı.

100 KİŞİLK GRUP LİCEYE GİTMEK İÇİN YOLA ÇIKTI

Aralarında Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzünün de olduğu yaklaşık 100 kişilik grup, sık sık göstericilerin yol kestiği Diyarbakırın Lice İlçesine gitmek için bugün öğlen saatlerinde Bingölden yola çıktı. Türk Bayrakları ile donattıkları araç konvoyu ile Liceye doğru yola çıkan Alperenler Ocakları üyelerinin önü Genç İlçesine geçtikten sonra jandarma ekipleri tarafından kesilerek daha ileriye gitmelerine izin verilmedi. Bunun üzerine Alperenler, Bingöle döndü.

BDP BİNASI ÖNÜNDE GERGİNLİK

Alperenler, Bingöle geldikten sonra Saat 16.30 sıralarında BDPnin Dörtyol Mevkii Genç Caddesi üzerinde bulunan binası önünde protesto gösterisi yaptı. Burada binanın taşlandığı duyulunca çok sayıda partili de bina önüne gelerek PKK ve Abdullah Öcalan lehinde slogan atmaya başladı. Bu sırada bir el silah sesi duyuldu.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Olayların büyümesini engellemek için polis, Alperenler Ocakları üyelerini dağıtmak için müdahalede bulundu. Çıkan olaylar sırasında polis tazyikli su ve gaz bombası kullandı. İki grup arasında çatışma çıkmasına engel olmak isteyen polisler yoğun çaba harcarken, başına taş isabet eden bir polis hafif yaralandı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Polis, Alperen Ocakları üyelerini bölgeden uzaklaştırırken, BDPliler ise binalarına saldırıldığını belirterek bir süre protesto gösterisini sürdürdü. Polis gerginliğin hakim olduğu kentte yeni olay çıkmaması için yoğun güvenlik önlemi aldı.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?