Davutoğlu: Önümüzde Kritik Bir Süreç Var

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Elimizdeki bilgileri Iraktaki muhataplarımla paylaştım. Önümüzde kritik ve dinamik bir süreç var. dedi.

Abone olbanner90
Dünya 12.06.2014, 20:25 12.06.2014, 20:25
332
Davutoğlu: Önümüzde Kritik Bir Süreç Var
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Irakta kaçırılan Türk rehinelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu, "Elimizdeki bütün bilgileri ve olayın gelişim sürecini, Irakta yaşanan değişimi bütün muhataplarımla paylaştım. Sorulara da cevaplar verdik. Bilgilendirme bakımından bir eksiklik olmamıştır. Önümüzde kritik ve dinamik bir süreç var." dedi.

İşte Davutoğlunun açıklamalarından satırbaşları;

“Sayın Başbakanımızla yaptığımız değerlendirmede bugün kamuoyunun bilgi alma beklentilerini karşılamanın ve siyasi parti liderlerini bilgilendirmenin yararlı olacağı kanaatine vardık. Bu konu siyasi bir konu değil hayati bir konudur. Siyasi ihtilaflar olabilir ama böylesi bir konuda hepimizin ulusal bilinç ve vatandaşlarımızın can güvenliği açısından konuyu değerlendirmesi önemlidir.

"ÖNÜMÜZDE KRTİK BİR SÜREÇ VAR"

Elimizdeki bütün bilgileri ve olayın gelişim sürecini, Irakta yaşanan değişimi bütün muhataplarımla paylaştım. Sorulara da cevaplar verdik. Bilgilendirme bakımından bir eksiklik olmamıştır. Önümüzde kritik ve dinamik bir süreç var. Musulda bulunan kardeşlerimizin her biri bizim için büyük değer taşımaktadır. Bir gün önce konsolosluktaki görevlilere hitap ettim. Her birininin hayatı bizim için altın değerindedir. Başkonsolosumuzun eşiyle de konuştum. Şu anda elhamdülillah sağlıklarıyla ilgili bir olumsuzluk yok. Temaslarımız sürüyor. Gönlümüz bu mübarek Berat gecesinde ailelerinin yanında olmasıydı. Son 4 günde neredeyse uykusuz geçen gecelerimiz ve zihnimiz hep onlarla birlikte. Gayretlerimizi sürdüreceğiz. Soğukkanlı bir şekilde süreci takip ediyoruz. Çıkan haberlerle ilgili herkes dikkatli olmalı. Bizden gelen haberlere itibar edilmelidir. Vatandaşlarımızın can güvenliği sağlanmalıdır.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?