Ekmeleddin İhsanoğlu: Polemiğe Girmiyorum

Başbakanın çatı adayı çöktü açıklamasına İhsanoğlu, Polemiğe girmiyorum. Başbakanın bir sözü var. Her şey sandıklarda belli olacaktır. dedi.

Abone olbanner90
Dünya 19.06.2014, 20:33 19.06.2014, 20:33
240
Ekmeleddin İhsanoğlu: Polemiğe Girmiyorum

CHP ve MHP tarafından cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Ekmeleddin nikah şahitliği yaptı. Başbakanın çatı adayı çöktü açıklamasına İhsanoğlu, "Polemiğe girmiyorum. Başbakanın bir sözü var. Her şey sandıklarda belli olacaktır. Halk oyunu verecektir bu saygın bir yaklaşımdır. Sürecin bu şekilde başlamış olması ve bu şekilde devam ettirilmesi gerekir." dedi.

"BEN POLEMİK YAPMAM"

CHP ve MHP tarafından cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Ekmeleddin İhsanoğlu nikah şahitliği yaptı. Çalışmalar için Ankara ve İstanbulda ofis kurulduğunu ve ekip oluşturulduğunu belirten İhsanoğlu, Başbakanın çatı adayı çöktü sorusuna, "Polemiğe girmeyeceğim. Başbakanın bir sözü var. Her şey sandıklarda belli olacaktır. Halk oyunu verecektir bu çok saygın bir yaklaşımdır. Sürecin bu şekilde başlamış olması ve bu şekilde devam ettirilmesi lazım gerekir. Ben polemik yapmam." dedi. Adının nereden kaynaklandığı sorusuna ise, İhsanoğlu, "Adının 14. yüzyılda 2 büyük Türk bilim adamının adıdır. Birisi Bayburtlu Ekmeleddin, bir büyük din alimi İslam hukuk alimi. Biri de Mevlana Celaleddin Rumi döneminde bir asır önce ünlü bir hekimdir. Nurettin gibi Şahabettin gibi. Bana herkes Ekmel der." diye konuştu.

İhsanoğlu nikahın ardından salondan ayrıldı.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?