banner107

Fransadaki Saldırganlar Böyle Eğitildi

FRANSADAKİ SALDIRGANLAR BÖYLE EĞİTİLDİ - Fransanın başkenti Pariste bir markette gerçekleşen rehine eylemini gerçekleştiren saldırganların eğitim görüntüleri ortaya çıktı.

Abone olbanner90
Dünya 10.01.2015, 21:06 10.01.2015, 21:06
442
Fransadaki Saldırganlar Böyle Eğitildi

Pariste Charlie Hebdo dergisine yapılan ve 12 kişinin öldürüldüğü saldırı sonrası Yahudi inanışına uygun gıda ürünleri satan bir markette rehine eylemi yaşanmıştı. Amedy Coulibaly isimli saldırgan öldürülürken, rehin tuttuğu kişilerden dördü de ölü bulunmuştu.

EĞİTİM FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

Coulibalynin Charlie Hebdo dergisine saldırı düzenleyen kişilerle bağlantısı ortaya çıkmıştı. Eylemi gerçekleştiren ikilinin eğitim kampında çektirdiği fotoğraflar Fransız basınında yer aldı.

İşte o fotoğraflar:KADIN SALDIRGAN KAÇTI

Coulibalyye yardımcı olduğu öğrenilen kadın saldırgan Hayat Boumeddiene ise kaçmayı başardı. Fransız Le Monde gazetesi, El Kaide ile bağlantılı olduğu belirtilen iki saldırganın eğitim aldığı anları gösteren fotoğraflarını yayınladı.

4 REHİNE ÖLDÜRÜLDÜ

Operasyonda öldürülen Coulibaly, Charlie Hebdo dergisine saldırı düzenleyen ve polis tarafından yapılan operasyonla öldürülen "Kouachi kardeşler"i kurtarmak için eylemi gerçekleştirmişti. Yapılan operasyonda saldırganla beraber marketteki rehinelerin dördünün öldürüldüğü belirlenirken, kalan 15 rehine ise kurtarılmıştı. Ölenlerden ikisinin, operasyondan önce öldürüldüğü tahmin ediliyor. AFPye konuşan güvenlik kaynakları, yaralanan dört rehinenin durumunun da ağır olduğunu söyledi.

3 OLAYDA BİRBİRİYLE BAĞLANTILI

Polise göre Çarşamba günü Charlie Hebdoya yapılan saldırı, kadın polisin öldürülmesi ve rehin alma olayları birbiriyle bağlantılı gerçekleşti.

AFPye göre Amedy Coulibalynin ismi Charlie Hebdoya yapılan saldırının zanlısı Şerif Kouachi ile birlikte 2010 yılındaki bir hapishane firarı soruşturmasında geçti.

İki ismin 1995te Paristeki bir metro istasyonunda 30 kişinin yaralanmasına neden olan Cezayirli Smain Ait Ali Belkacemi hapishaneden kaçırmaya çalıştığı iddia edildi.

 • Fransa Kadın Terörist Hayat Boumeddieneyi Arıyor
 • İrandan Paris Saldırısı Değerlendirmesi
 • POLAT AS: Saldırgan değil cihatçı. Cevap Yaz (1)
 • SAFSAF: resimler saçma. faceden mi buldunuz :D Cevap Yaz (1)
 • BOZO BOZOGLAN: devamini bekliyoruz en kisa zamanda. Cevap Yaz (5) (6)
 • AYSU: git önce insan gibi giyin be Cevap Yaz (4) (12)
 • GERÇEK AÇIDAN: Müslümalara yönelik yapılacak büyük saldırılar öncesi malzeme algı oluşturma operasyonları hala devam ediyor desenize. Bütün bu planlı kurgusal ve akıcı algı oluşturma oyunları, sözde saldırganların konuşmamaları için öldürülmeleri, saldırganlar üzerine yapılan yüklemeler işin beyninde derin Fransacıların olduğunu gösterir. Cevap Yaz (10) (2)
 • ATATÜRK: Oh olsun Cevap Yaz (1) (4)
 • MAMADUU: o karacarsafli bebegi gondersinler banada bir egitimde ben vereyim yavruya lazim olur ilerde Cevap Yaz (7) (12)
 • REZİLLER: sultanahmette bomba patlatıp polisi öldüren pislik de bunlardan. . . İçimizdeki ışid cılar alkışlayın bunları hala. . . Cevap Yaz (20) (6)
 • ASUTAY12: İŞTE BUNLAR ALLAHIN GERÇEK ASKERLERİ Cevap Yaz (9) (34) MMT: lam geryy. . adamın son resmini gözlerin görmek istemedi heralde. . böylemi olur asker
 • DUMAN: Iyide islama karsi olan nefretin büyümesini nasil tasiyacaksiniz? sonucda herkesin elide bu teröristler gibi silah tutar. Yoksa siz karsinizdakinin eli pancar topluyor sanmiyasiniz haa küf beyinliler. 
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109