IŞİD, Türk Rehineleri Suriyeye Götürdü

IŞİDin, Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve beraberindekilerden 14 kişiyi Suriyenin Rakka kentine götürdüğü iddia edildi.

Abone olbanner90
Dünya 14.06.2014, 16:01 14.06.2014, 16:01
279
IŞİD, Türk Rehineleri Suriyeye Götürdü
IŞİDin ele geçirdiği Musulda belirsizlik sürerken, Türkiyenin Musul Başkonsolosluğuna baskın yapan örgütün, aralarında Başkonsolos Öztürk Yılmazın da bulunduğu 49 rehineyi bırakması için yoğun temaslar sürüyor.

"SURİYENİN RAKKA KENTİNE GÖTÜRÜLDÜLER" İDDİASI

Erbil ve Kamışlıdan iki kaynak Al Jazeeraye IŞİDin, Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve beraberindekilerden 14 kişiyi Suriyenin Rakka kentine götürdüğünü söyledi. Ancak Türk Dışişleri Bakanlığı bunu doğrulamıyor.

DHA: 10 ZIRHLI CİP ERBİLDEN YOLA ÇIKTI

DHA ise IŞİD tarafından rehin alınan Musul Başkonsolosu ve konsolosluk görevlilerinin serbest bırakılması halinde Türkiyeye ulaştırılması için Erbilde hazırlanan araç konvoyu da Musula gitmek üzere yola çıktığını duyurdu. Konsolosluk görevlilerinin Musuldan Türkiyeye ulaştırılmasının da Musul- Erbil üzerinden değil, daha güvenli olan Musul- Duhok üzerinden yapılması uygun bulundu.

Türk rehineleri alacak 10 zırhlı cipten oluşan araç konvoyu sabah saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri altında Erbilden ayrıldı. Dohuka ulaşan konvoy, Musul yakınlarında olacak ve Türk rehineler serbest bırakılırsa hemen gidip alarak Duhok üzerinden Türkiyeye ulaştıracak.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?